Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özal suikastçiyi söyledi, o böyle yaptı

01.02.2011 21:56
Mehmet Keçeciler, Turgut Özal suikastı ile ilgili, çok çarpıcı bir bilgiyi ortaya attı, ancak buna ilişkin farklı bir yolu tercih etti.

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal, kendisine suikast düzenleyenlerin arkasındaki isme ulaştı, bunu Mehmet Keçeciler'le paylaştı.

Türkiye, MİT'in Başbakan Recep Tayyip Erdooğan'a 27 Temmuz 2007'de Kısıklı'daki evinden çıkarken suikast düzenleneceği raporunu konuşurken, 18 Haziran 1988'de dönemin BaşbakanTurgut Özal'a ANAP kongresinde tabanca ile iki el ateş ederek suikast girişiminde bulunan suikastçi Kartal Demirağ'ın arkasındaki isimlere ilişkin çok çarpıcı ipuçları ortaya çıktı.

Kanal A'da Bedrettin Uğur'un sunduğu siyaset masasında konuşan eski bakan Mehmet Keçeciler, Turgut Özal'ın kendisine düzenlenen suikastin arkasındaki güçleri söylediğini açıkladı.

Turgut Özal'ın Anavatan Partisi kongresinde silahlı saldırı düzenleyerek kendisini yaralayan Kartal Demirağ'ın arkasındaki güçleri öğrendiğini ve bu isimleri kendisi ile paylaştığını belirten Mehmet Keçeciler, "Turgut Bey'in şüphelendiği kişiyi ben biliyorum, bana söyledi. Ama benimle mezara gidecek. 'Ben şüpheleniyorum şu kişiden ama sana söyleyeceğim senle mezara gidecek' dedi. Bütün deliller o isme doğru gidiyordu. Söz verdim rahmetliye. Bu ismi bana söylediğinde itiraz ettim, 'Siz bu ismi adliyeye intikal ettirin. Suçlu cezası çeksin. Biri Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına suikast düzenleyecek, katil tutacak, ondan sonra da bu cezasız kalacak' diye. Mehmet, 'Hukuken ispat edecek durumda değiliz, berat eder, devletimiz ve partimiz için daha kötü olur' dedi.

Mehmet Keçeciler, Bedrettin Uğur'un "İsmi öğrendikten sonra, suikastı de göz önüne getirerek baktığınızda bu suikastın planında hangi mantık vardı" sorusuna "Bizim izlediğimiz ekonomik politikalara karşı çıkan mantık" diye cevap verdi.

Kanal A’da Bedrettin Uğur’un sunduğu "Siyaset Masası"nda konuşan eski bakan Mehmet Keçeciler, Turgut Özal'ın kendisine düzenlenen suikastin arkasındaki güçleri söylediğini açıkladı. Rotahaber

Bu haber toplam 2178 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri