Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Akraba Torpili Sorusuna Bomba Cevap!

02.01.2015 22:55
Adıyaman’da bir yerel TV’ye konuk olan AK Partili Mehmet Metiner, ‘torpil’ iddialarına cevap verdi. Zaman zaman gergin anların yaşandığı stüdyoda ilginç diyaloglar yaşandı

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner,  AK Parti'li bakan ve vekil yakınlarının torpille devlet kadrolarına atandığı yolundaki iddialara ilişkin soruyu, "Cuma namazına gittiğimizde her hafta hutbede 'akrabalarını koru kolla' ayeti okunur." sözleri ile cevapladı.

İki ay önce, Adıyaman'da yayın yapan Mercan TV'de Mustafa Aloğlu'nun hazırlayıp sunduğu 'Aloğlu ile Bakış Açısı' programına katılan AK Partili Metiner'e, dayısının oğlunun Sincik ilçesine Milli Eğitim Müdürü olarak atanması soruldu. 

"ALLAH'IN AYETİNE KARŞI GELİYORSAN NE DİYEYİM"

İl içindeki atamaların vali tarafından yapıldığını söyleyen Metiner, akrabaların atanması iddialarına ise şu ilginç cevabı verdi: "Akraba olduğu için atanma olmaz ama şunu da söyleyeyim; biz inançlı insanlarız değil mi; cuma namazına gittiğimizde her hafta hutbede ne okunur; 'akrabalarını koru kolla' der." 

Sunucunun 'O zaman sizin yaptığınız bu? Öyle mi oluyor?' sorusuna bir süre sessiz kaldıktan sonra "Vallahi sen Allah'ın ayetine bile karşı geliyorsan ben sana ne diyeyim" cevabını verdi.

Bu haber toplam 2732 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri