Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MEHMETÇİĞİN GÖREVLERİNE YENİ DÜZENLEME

30.12.2012 12:38
Askerlik şubelerinin güvenliği ve temizliği, hizmet alımı ile gerçekleştirilmeye başlandı. Mehmetçiğin şube güvenliği ve temizliği görevleri ortadan kalktı.

 

Mehmetçiğin askerlik şubelerindekigüvenlik ve temizlik görevi kalktı. 176şubede özel güvenlik işbaşı yaptı.Yeni uygulamanın yıllık maliyeti 21.6 milyon TL.

Temmuz 2012 tarihi itibari ile askerlik şubelerinin güvenliği ve temizliği, hizmet alımı ile gerçekleştirilmeye başlandı. Böylece Mehmetçiğin şube güvenliği ve temizliği görevleri ortadan kalktı. Bugün'den öğrenildiğine göre, Yeni uygulamanın devlete maliyeti aylık 1 milyon 801, yıllık ise 21.6 milyon lira. 176 askerlik şubesinde güvenliği artık 712 özel güvenlik personeli sağlıyor. Özel güvenliğe aylık ödenen para 1 milyon 368 bin lira. Temizlik hizmet alımına 186 askerlik şubesinde başlandı. Toplam 233 temizlik elemanının devlete aylık maliyeti 433 bin lira.

170 ASKERLİK ŞUBESİ KAPATILDI

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 2012 yılı içerisinde 170 askerlik şubesinin faaliyetlerine son verildiğini belirtti. 170 askerlik şubesinin 2012 yılı içerisinde işlem hacmi düşük oldan askerlik şubeleri olduğunu vurguladı. Kapatılan askerlik şubelerinin sorumluluklarının coğrafi olarak yakın bölgelere devredildiğini kaydetti. Yılmaz, Bartın milletvekili Rıza Yalçınkaya'nın meclis gündemine taşıdığı askerlik şubeleri ile ilgili soruları cevapladı.

362 ŞUBE FAALİYETTE

Yılmaz, ülke genelinde halen 20 askere alma bölge başkanlığı ile 362 askerlik şubesi faaliyette olduğunu dile getirdi. Yapılan protokol kapsamında kapatılan 170 askerlik şubesinin hizmet binalarından 116'sı okul öncesi eğitimde kullanılması için Milli Eğitim Bakanlığı'na devredildi. Binaların nihai kullanım maksatlarının tespitinin ise Milli Eğitim Bakanlığı'nın tasarrufunda olduğunu kaydetti.

TAMAMEN SİVİLLEŞME YOK

Yalçınkaya'nın gündeme taşıdığı bir diğer husus yapılan bu çalışmalar ile askerlik şubelerinin tamamen sivilleşmesinin amaçlanıp amaçlanmadığı idi. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz bu konuya da açıklık getirdi. Yılmaz, askerlik şubelerinin askeri personelden arındırılıp tamamen sivilleştirilmesinin söz konusu olmadığını kaydetti.

Bugün Gazetesi

Bu haber toplam 2818 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri