Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mehmetçik Nusaybin'de hizmette

10.04.2016 17:40
PKK zulmüne dayanamayan Nusaybinliler ilçeyi terk ediyor. Halk bu zor günlerinde yanlarında olan Mehmetçik'e sevgisini gösteriyor.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının şehirden temizlenmesi için 14 Mart’ta başlatılan operasyonlar sürüyor.

İMKANI OLMAYANLAR MEHMETÇİK ELİ

Şiddetli çatışmaların yaşandığı ilçede terör saldırılarından duydukları endişe nedeniyle binlerce vatandaş, evlerini terk etmek zorunda kalarak başka il ve ilçelere yerleşti. İmkânı veya gidecek yeri olmayan bazı aileler ise hayatlarını evlerinde sürdürüyor.

Mehmetçik Nusaybin'de hizmette

Bu aileler arasında bulunan ve terör saldırılarına dayanamayıp evlerinden çıkmak isteyen vatandaşları ise, güvenlik güçlerinden yardım talebinde bulunuyor. Talebi anında değerlendiren güvenlik güçleri, vatandaşların güvenlik tedbirleri altında kontrollü bir şekilde operasyon bölgesinden tahliye olmalarını sağlıyor. 900’ü aşkın vatandaş güvenlik güçlerinin aldığı önlemler sayesinde operasyon bölgesinden uzaklaştırıldı. Aileler, tahliye edildikten sonra istedikleri adreslere yönlendiriliyor.

Mehmetçik Nusaybin'de hizmette

MEHMETÇİK'E SARILDILAR

Kışla Mahallesi’nde yaşayan ve terör saldırılarına daha fazla dayanamayan 17 kişilik 3 ailenin, yardım talebinde bulunması üzerine güvenlik güçleri harekete geçti. Alınan tedbirlerin ardından vatandaşlar güvenli bir şekilde tahliye edildi. Boyunlarında Kur’an-ı Kerim, kucaklarında kümes hayvanlarıyla evlerini terk eden ailelere, güvenlik güçleri şefkat elini uzattı. Kendilerini terör batağından kurtaran güvenlik güçlerine sarılarak sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlar, asker ve polislere tek tek teşekkür etti.

Mehmetçik Nusaybin'de hizmette

Mehmetçik Nusaybin'de hizmette

Bu haber toplam 1710 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri