Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Melih Aşık HDP'ye oy verenlere sordu: N'aber Selocanlar

14.07.2015 14:18
Milliyet yazarı Melih Aşık, seçim döneminde saz çalıp türkü söyleyerek sempati oluşturan Demirtaş'a oy veren Beyaz Türkleri eleştirdi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim çalışmalarında bol bol saz çalıp türkü söylemişti. Demirtaş'ın bu görüntüleri üzerinden güzelleme yapan Beyaz Türkler de oylarını HDP'ye verdi.

Ancak seçim sonrası Demirtaş'ın tutumu değişti. Demirtaş, ateşkesin bittiğini ilan eden KCK'ya sahip çıktı. Melih Aşık da konuyu köşesine taşıdı.

ÇATIŞMALAR BAŞLADI

"Türk devleti onlarca karakol, askeri amaçlı yol, kültürel soykırım ve askeri amaçlı barajlar yaparak ateşkes koşullarını ortadan kaldırmıştır. Kürdistan’ın barajlara ihtiyacı yoktur. Bundan sonra tüm barajlar, baraj yapımında kullanılan araçlara gerilla güçlerimizin hedefinde olacaktır...” KCK, birkaç gün önce yaptığı bu küstah açıklamanın hemen ardından yol kesme, adam kaçırma türünden eylemlere yöneldi. Çatışmalar başladı. Ağrı ve Ardahan’dan gelen haberlerin ilk bilançosu; bir ölü, yaralılar ve yakılmış TIR’lar.

DEMİRTAŞ KCK'YA SAHİP ÇIKTI

Dün HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a KCK’nın açıklamasına ne dediği soruldu. Cevap; “Tümüyle ateşkesin bitmesinden söz etmiyorlar. (Ateşkesi) İhlal eden askeri baraj ve yol yapımlarının durması gerekir, durmazsa misilleme yapılacak diye okuduk.” Görüldüğü üzere KCK, bölgede benim istemediğim hiçbir yatırımı yapamazsınız, yaparsanız saldırırım, diyor, Selahattin Demirtaş da KCK’ya sahip çıkıyor.

N'ABER SELOCANLAR

Seçim öncesi “HDP’yi Türkiyelileştiriyor” diyerek... Saz çaldırıp türkü söyleterek bu arkadaşa güzellemeler düzen bizim “dantel”lere gelin de sormayın şimdi: N’aber Selocan’lar?

Bu haber toplam 1446 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri