Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Melih Gökçek Bu Haberi Duymasın

23.04.2011 16:24
CHP Ankara İl Başkanı Şengül seymen kıyafetli Ankara kedisini Büyükşehir Belediyesine başkan yapılmasını istedi!

CHP Ankara İl Başkanı Tarık Şengül hiçbir şey yapmadığını ileri sürdüğü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kolktuğuna Misket isimli seymen kıyafeti giyen kediyi önerdi.

Ankara çökerken belediye başkanının kedilerle misket oynamasını eleştiren Şengül, "Bu yönetim anlayışı ise, bu sevimli hayvanı koyalım, Ankara belediye başkanından daha iyi performans gösterir diye düşünüyorum. Çünkü hiçbir şey yapmıyor belediye başkanı. Ankara belediye başkanlığına aday gösteriyorum" dedi.

Ankara'nın yeni kedi logosuyla ilgili tartışma büyüyor. Çocuk oyunları için kentin dört bir tarafına yerleştirilen seymen kıyafetli kediler CHP'nin de gündeminde.

CHP İl Başkanı Tarık Şengül NTV'de katıldığı programda Gökçek'e ağır eleştiriler getirdi. Şengül şunları söyledi:

"Belediye başkanı kedilerle misket oynarken aynı dakikalarda Başbakan Türkiye vizyonu olarak sunduğu seçim beyannamesini açıkladı. O beyannamede İstanbul perspektifi var. Çılgın projeler iki yeni şehir önerisi... Bugün öğrendik ki EXPO İzmir'e gidiyor. Esnaf kepenk kapanıyor Ankara'da. Ödenmeyen çek senet sayısı artıyor. Ankara'da bunlar olurken belediye başkanı misket eşliğinde oyun oynuyor.

ANKARA ÇÖKÜYOR BAŞKAN MİSKET OYNUYOR
Logoları küçümsememek gerek. Onlar kentin simgesidir. Ankara simgesiz kaldı. Başkent'in işlevi bile tartışılıyor. Bir AKP milletvekili Başkent Ankara'nın İstanbul'a taşınmasını önerebiliyor. Çöken bir Ankara ile maskotun tartışılması arasında ilişki var. Ankara perspektifsiz, sahipsiz, kaderine terk edilmiş durumda. Tam da Başkent Ankara'ya sahip çıkılması, "Merkez bankası gitmesin, 2023 vizyonunuda niye Ankara yok" denilmesi gerekirken belediye başkanı misket oynuyor."

KEDİYİ BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY GÖSTERDİ
Şengül bu sert eleştirilerinin ardından Gökçek'i kızdıracak bir de öneride bulundu. Yönetim anlayışını kabul edilemez bulan Şengül arkasında bulunan seymen kıyafetli kediyi işaret ederek, "Bu yönetim anlayışı ise, bu sevimli hayvanı koyalım, Ankara belediye başkanından daha iyi performans gösterir diye düşünüyorum. Çünkü hiçbir şey yapmıyor belediye başkanı. Ankara belediye başkanlığına aday gösteriyorum" dedi.

Bu haber toplam 2484 defa okunmuştur
Allah'tan korkun be!
Cemal Gören
Ankara'nın 15 yıl önceki halini düşündüğümüzde bu tip laflar edenlere Allah'tan korkun diyoruz.
25 Nisan 2011 Pazartesi 21:43
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri