Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"MELİH'İ DE TAYYİP'İ DE ASACAĞIZ"

03.11.2012 12:43
Refah Partili Kayseri Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Şükrü Karatepe, Darbe Komisyonu'nda çok çarpıcı bir bilgiyi paylaştı.

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu bünyesinde kurulan 28 Şubat Alt Komisyonu, Refah Partisi (RP) Kayseri Büyükşehir Belediye eski Başkanı Şükrü Karatepe’yi dinledi.

28 Şubat döneminin öne çıkan isimlerinden RP’li Kayseri eski Belediye Başkanı Şükrü Karatepe dün TBMM 28 Şubat alt komisyonuna bilgi verirken, Kayseri Garnizon Komutanı Sadettin Kukul’un, “Darbe yapacağız, Melih’i de Tayyip’i de asacağız” dediğini anlattı.

“HERKES DİK DURSAYDI DARBE OLMAZDI”

28 Şubat'ın ikinci failinin basın olduğunu belirten Karetepe, darbelerde herkesin günahı olduğunu söyledi. Türk insanın konjonktüre göre iki yüzlü davrandığını söyleyen Karatepe, şunları söyledi: “28 Şubat'ta Demirel ilkeli davransaydı, Mesut Yılmaz başka başka konuşmayıp samimi davransaydı, Mesut Yılmaz başbakan olmak için her şeyi yaptı, DYP dik dursaydı. Seçimlerden sonra iktidar CHP'ye verilseydi darbe olmazdı.”

 

"BİZİM DE HATALARIMIZ VAR"

Karatepe, 10 Kasım 1996’da söylediği ve DGM’de yargılandığı “Müslümanlar içinizdeki kin ve nefreti unutmayın” sözleriyle ilgili pişman olduğunu belirtti. Karatepe, şunları söyledi: “Yanlış, bana yakışmayan cümleydi. Bunu söylememem gerekirdi. Savcıya da bunu söyledim. Tabii ki bizim de hatamız vardır. O konuşmamdan sonra kürsüden inip belediye başkanı arkadaşıma ‘Kin ve nefret demek bana yakışmadı’ dedim. Ama görüşlerimin aynen arkasındayım. Tamamını onaylıyorum bugün. ‘Düzen değişmeli demeyi kimden öğrendiniz’ deseniz ben de ‘Bülent Ecevit’ten öğrendim’ derim. 68 kuşağına mensup bir insanım. O asılanlar benim arkadaşlarımdı. Biz o kültürle yetiştik. Deniz Gezmiş benim arkadaşım. Perinçek hocam. Hocalarımıza karşı da mücadele verdik. Sözü biraz sert kullandık itiraf edeyim.” 

Bu haber toplam 2670 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri