Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bir başkadır Memleketim dergisi

09.07.2011 15:34
Bir dergi düşünün. Gençlerin emek vererek çıkardığı bu dergi içerik anlamında kurumsal dergilerden eksik kalan tarafı olmasın.

 Pınar Kibar´ın haberi

Bir dergi düşünün. Gençlerin emek vererek çıkardığı bu dergi içerik anlamında kurumsal dergilerden eksik kalan tarafı olmasın. Bunu da Almanya´nın başşehri Berlin´de yakalaşık üç senedir yayımlanan Memleketim dergisi başardı.

Genel yayın yönetmeni Celalettin Soylu ve ekibi tarafından her ay çıkartılan ve 10.000 trajı olan dergi, Türkçe-Almanca lisanı ile yayımlanıyor. Derginin abone sayısı 700den fazla olması derginin kalitesini doğrudan ortaya koymakta.

Bielefeld ve Hamburg şehirlerinde de yayımlanan dergi buralarda da ilgi odağı olmaya başladı. Memleketim dergisinin amacı kendi kültürünü ayakta tutabilmek, islam´dan uzak bir hayatın doğru olmadığını yansitabilmektir. Aynı zamanda dergi güncel konular sağlık, aile, kişisel gelişim gibi konularıda ele alıyor. Yani kısacası elit müslüman alt yapısını hazırlamaya gayret ediyor. Dergiyi internet sitesinden takip edebilir, ve arzu edenler abone formunu doldurup abone olabilirler.

 

İnternet sitesi: www.memleketim.eu

 

Kaynak:
Bu haber toplam 4218 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri