Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Memur-Sen yine Gündoğdu dedi

17.04.2011 21:55
Memur-Sen 4. Olağan Genel Kurulu’nda Ahmet Gündoğdu, yeniden başkan seçildi. Yönetimde ise şu isimler göreve getirildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda dün başlayan Genel Kurul, bugün Başkent Öğretmenevi’nde yapılan seçimle sona erdi.

Seçim sonucu Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, yeniden Memur-Sen Genel Başkanı seçilirken, Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya Genel Sekreter, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş Genel Teşkilatlanma Sekreteri, Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Genel Mali Sekreter, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri, Halit Ortaköy Basın ve İletişim Sekreteri, Ahmet Kaytan ise Genel Eğitim ve Sosyal İlişkiler Sekreterliği’ne seçildi.

Sonuçların açıklanmasından sonra bir konuşma yapan Ahmet Gündoğdu, kendisi ve ekibini Memur-Sen Yönetim Kurulu’na seçen delegelere teşekkür etti. Memur-Sen Genel Kurulları’nın bir demokrasi şöleni şeklinde geçtiğini söyleyen Gündoğdu, “Üç yıl önce Memur-Sen Genel Başkanlığı’na seçilirken verdiğimiz bütün sözleri yerine getirdik. Memur-Sen’i hak ettiği yere taşıdık. Yönetim Kurulumuzla birlikte Memur-Sen’in kamu sendikacılığındaki farkını hissettirmeye devam ederken, yurt dışında da en iyi şekilde temsil etmek için çalışacağız” şeklinde konuştu.

-3 YILDA 750 BİN ÜYE HEDEFİ-

Seçim sonuçlarının açıklanmasına kadar kendilerine yöneltilen yapıcı eleştirilerden faydalanacaklarını söyleyen Gündoğdu, “3 yıllık yönetim vaadimizde, 750 bin üye hedefimiz var. Bundan daha önemlisi, hem üyelerimize, hem ülkemize, hem dünya mazlumlarına daha güçlü hizmet etme gayretimiz var. Yolumuz uzun, birikimlerimiz bu uzun yolculuğu kısa sürede kat etmeye müsait. Ortak akıl mitingleri, Filistin mitingleri, referandum çalışmalarımızla ülkeye olan borcumuzun bir kısmını ödedik. Şimdi yeni şeyler söyleyerek yola devam etme zamanı” dedi.

Bu haber toplam 1684 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri