Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gündoğdu "Yeni Türkiye Kazandı"

31.03.2014 19:02
Memur Sen Genel başkanı Ahmet Gündoğdu, 30 Mart yerel seçim sonuçları ile ilgili bir açıklama yaptı. Gündoğdu, "Kaybeden küresel güçler, kazanan yeni Türkiye" oldu dedi.

Memur Sen Genel başkanı Ahmet Gündoğdu'nun açıklamaları şöyleydi:

"2014 Yerel Seçimleri ülkemiz ve milletimize hayırlı olsun. Son sözü millet söyledi. Küresel güçlerin sandığa müdahalesi boşa çıktı.
Bu seçimlerin kazananı ülkemiz ve milletimiz olmuştur. Millet siyasi ve ekonomik istikrardan yana olan tercihini sandıkta göstermiştir. Herkesin milletin bu iradesine yürekten sahip çıkması gerekmektedir. Sandığa yansıyan sonuç aynı zamanda başta başörtüsü yasağının son bulmasıyla özgürlüklerin, çözüm süreci ile kardeşliğin ve Büyük Türkiye idealinin kazandığı bir seçim olmuştur.

Öte yandan seçim sonuçları, bölgesel ve uluslararası sorumluluğumuzu daha da artırmıştır. Dünya mazlumlarının sesi olma misyonumuz bir kez daha teyit edilmiştir.
Memur-Sen olarak yeni dönemde, yeni Türkiye'nin yeni sivil anayasa ile yoluna devam etmesi gerektiğini düşünüyor ve bu noktada sorumluluk almaya hazır olduğumuzu bildiriyoruz. Sivil, demokratik, özgürlükçü, milletin değerleriyle barışık ve sivil irade ürünü yeni bir anayasa için tüm siyasileri ortak hareket etmeye davet ediyoruz." 

Bu haber toplam 1500 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri