Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gündoğdu 'Gençler geleceğin teminatıdır'

18.05.2011 17:50
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, geleceğe yönelik projelere sahip, lider ülke, lider millet olma hedeflerine sahip bir gençliğin başaramayacağı hiçbir şey olmadığını söyledi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Günü sebebiyle yazılı bir açıklama yapan Gündoğdu, toplumların geleceğinin, bugünün çocukları ve gençleri olduğuna dikkat çekerek, “Yarınımızın nasıl olacağı bugünün gençlerine verdiğimiz eğitim ve gösterdiğimiz yaklaşımla ilgilidir. Geleceğe yönelik projelere sahip, lider ülke, lider millet olma hedefleri olan bir gençliğin başaramayacağı hiçbir şey yoktur” ifadelerini kullandı.

 

Ahmet Gündoğdu, açıklamasında Ulusal Egemenlik Bayramı olarak kutladığımız 23 Nisan’ı çocuklara hediye eden Gazi Mustafa Kemal’in, özgürlüğe giden yolda ilk adımın atıldığı 19 Mayıs’ı da gençlere bayram olarak hediye etmesinin önemine dikkat çekerek, “23 Nisan, TBMM’nin ilk açıldığı gündür. Milli iradeyi temsil eden bugün, çocuklarımıza bayram olarak hediye edilmişken, özgürlüğe giden yolda ilk adımın atıldığı 19 Mayıs da gençlere bayram olarak hediye edilmiştir. Özgürlük ve bağımsızlık duygusunun küçük yaşlarda ve gençlik yıllarında edinilecek kazanımlar olduğu gerçeğinin haklılığı, her geçen gün bir kez daha ortaya çıkmaktadır.” dedi.

 

Toplumsal bilinci yüksek, istiklal ve istakbale yönelik hedefleri olan, ulusal birlik ve beraberliğe önem veren bir neslin, geleceği sağlam temeller üzerine inşaa edilecek bir devletin sigortası olacağını da vurgulayan Gündoğdu, bugünün büyüklerine düşen görevin ise, gelecekte ülke yönetimini teslim edecekleri gençlerin sorumluluk bilinciyle, hür ve özgür bireyler olarak yetişmelerini sağlamak olduğunu kaydetti.

 

Her bakımdan donanımlı yetişmiş gençliğin yönlendirmelere gelmeyeceği ve provokatif çağrılara cevap vermeyeceğini de dile getiren Gündoğdu, “Bu gençliğimiz, ülkesi ve milletinin bölünmez bütünlüğüne yönelik tehditlere karşı da sağına ve soluna bakmadan kendisini sorumlu hissederek, üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirecektir” şeklinde konuştu.

  

Kaynak:
Bu haber toplam 1576 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri