Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Memur-Sen'den Büyük Yardım Kampanyası

20.05.2014 02:04
Türkiye'nin en büyük emek hareketi Memur-Sen, Soma'da yaşanan maden faciası, Bosna Hersek'teki sel felaketi ve Müslümanlara yönelik saldırıların arttığı Orta Afrika Cumhuriyeti için yardım kampanyası başlatıyor.

Acıların paylaşılıp yaraların sarılması için başlatılacak kampanya hakkında açıklamalarda bulunan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "Suriyeli kardeşlerimizin üzerinden elimizi çekmeden Bosnalı kardeşlerimize el uzatarak, Orta Afrikalı mazlumların yanında durarak evimiz Soma'ya sahip çıkmalıyız. Biz Bosna'ya sırtımızı dönemeyiz. Orta Afrika Cumhuriyeti'nden bana ne diyemeyiz. Soma'daki mağdurlarımıza gözlerimizi kapatamayız" dedi.

Gündoğdu tarafından yapılan yazılı açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi: "Soma'da yaşanan facia yüreklerimizi dağlıyor, yükselen feryat acımızı bir kat daha artırıyor. Bosna Hersek'te aşırı yağışlar nedeniyle nehirlerin taşması sonucu meydana gelen selin bilançosu her geçen saatte artmaya devam ediyor. Orta Afrika'da insani krizler derinleşerek sürüyor. Soma'da yaşanan elim facianın yaralarını sarmak, Bosna Hersek'te meydana gelen seller sonrası, evi sular altında kalan binlerce kardeşimizin sorunlarına çare olmak, Orta Afrika Cumhuriyeti'nde yaşanan dramı hafifletmek için yardım kampanyası başlatıyoruz" diye konuştu.

Bu haber toplam 2394 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri