Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Algı Operasyonu Bizi Asla Yıldıramaz

05.07.2014 18:59
Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen basın iftarı yazılı ve görsel medyayı bir araya getirdi.

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen basın iftarı yazılı ve görsel medyayı bir araya getirdi. Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, önemli mesajlar verdi.

 

Memur-Sen’in üye sayısını 55 bin daha artırarak 762 bin 650’ye ulaştığını, 11 hizmet kolunun 11’inde yetkiyi aldıklarını belirten Gündoğdu, “Bu başarının arkasında, kamu görevlilerine yeni kazanımlar üretme, millet iradesine sahip çıkma, mazlumun çığlıklarını karşılıksız bırakmama, insanlık ve medeniyet değerleriyle bütünleşme ve teşkilatlarımızın yoğun çalışması var. Zirveye çıkmamızda emeği olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 

HESAP MAKİNESİ KULLANMAYI BİLMİYOR..

Son günlerde paralel medya ve uzantılarının Memur-Sen’i hedef aldığını vurgulayan Gündoğdu, "Yaptıkları suçlamaların çok üzerinde değer olduğunu düşünmüyoruz. Bugün Zaman ve Hürriyet'in benzer haberlerle Memur-Sen’i hedef aldıklarına şahitlik ettik. Ama ne yazık ki hesap makinesini kullanmayı bilmeyenler haber yapıyor ve yalana dolanıyor. 'Zam yüzde 3'ün altında kaldı, enflasyonun altında ezildi' haberleri var. 6 aylık enflasyon ne kadar 5.70. Nasıl oluyor zam yüzde 3'ün altında kalıyor. Bundan sonra resmi tekzibi yaptık. Hukuki süreci de başlattık. Hizmetliye gelen zam yüzde 24, milletvekiline gelen zam yüzde 2, enflasyonu neye göre belirleyeceksiniz. Ayrıca 850 bin öğretmen 150 TL ek ödeme, aldık. Dolayısıyla taban aylık dar gelirliği gözeten ve piramidin tamamına çalışan bir aylık sistemidir” dedi.

 

Gündoğdu 17 Aralık süreci ve dershanelerin kapatılması sürecini de değerlendirdi. Gündoğdu, "Neden hedef alındık sorusunun cevabını 17 Aralık'ta aramak lazım. Vesayetin her türlüsüne karşıyız. 17 Aralık da, 'küresel bir operasyondur' çağrısını yaptık. Operasyonun amacını deşifre ettik. Yeni Türkiye ve Büyük Türkiye idealine karşı çıkanları eleştirdik. Biz bunu yapınca gerçek dışı haberlerle hedef alındık. Ve algı operasyonu sürüyor. Masa başı haberlerle bizi doğru ve haklı mücadelemizden asla vazgeçiremezler. Ulusal güvenliğimizi tehdit eden projelere imza atanlarla aynı tarafta olamayız. Bu ülkeye İsrail’in veremediği zararı paralel yapı verdi. Şimdi de medyası devam ediyor" ifadelerini kullandı. 

 

CUMHURBAŞKANI MAZLUMLARA ÖNCÜLÜK YAPMALI

Gündemde cumhurbaşkanlığı seçimleri olduğunu belirten Gündoğdu, "Cumhurbaşkanı seçiminde oy oranını icraatlar ve vaatler belirleyecek. Filistin gibi terörist devlet İsrail'in baskı uyguladığı Mescid-i Aksa gibi bir meselede bile 'tarafsız olacağım' deniyorsa. bu 1950 model bir Türkiye özlemi ortaya koymaktır. Ben bu çatı adayın milletin çatısının adayı olamayacağını düşünüyorum. Dünya mazlumlarına öncülük etmesini, insan onuru, insan onuruna yakışır iş ve ücret konusunda çaba sarf etmesini bekliyoruz" diye konuştu. 

 

Cumhurbaşkanın halkın seçmesinin önemli bir demokratik gelişim olduğuna dikkati çeken Gündoğdu, referandumun olumlu bir değişim olduğunu anlattı. 

Bu haber toplam 1574 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri