Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Memur-Sen’in Yeni Genel Başkanı Ali Yalçın Oldu

21.04.2015 22:46
Memur-Sen 5. Olağan Genel Kurulu tamamlandı. Seçim sonucuna göre Memur-Sen’in yeni Genel Başkanı Ali Yalçın oldu.

Memur-Sen’in Yeni Genel Başkanı Ali Yalçın Oldu

 

Memur-Sen 5. Olağan Genel Kurulu tamamlandı. Seçim sonucuna göre Memur-Sen’in yeni Genel Başkanı Ali Yalçın oldu.

 

Seçim sonuçları açıklandıktan sonra bir teşekkür konuşması yapan Genel Başkan Ali Yalçın, birlik ve beraberlik içerisinde kararlı adımlarla güvenli yarınlara yürüyeceklerini vurgulayarak, “Memur-Sen’i büyütmeye, Türkiye’ye hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

BİRLİKTE DAHA İLERİYE

Yalçın, milli iradeye ve millete refakat hareketi, darbelerin ve vesayetin karşında cesaret hareketi, masuma ve mazluma merhamet hareketi olan Memur-Sen’in 5. Olağan Genel Kurulu’nun yoğun bir katılımla gerçekleştirildiğini belirterek, “Genel Kurulumuza iştirak eden herkese teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdiğimiz kongrenin sonuçlarının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Memur-Sen bir sevda, sancı, kaygı, hak ve özgürlük hareketidir. Seçim sonucunun üyelerimize, bütün kamu görevlilerine, ülkemize ve tüm dünya mazlumlarına hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. 

 

EMEK VE ÖZGÜRLÜK MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Hep birlikte mazlumlara ve mağdurlara sahip çıkmaya devam edeceklerini vurgulayan Yalçın, şunları söyledi: “Memur-Sen olarak, dinine, rengine, ırkına bakmaksızın mazlumların, masumların, mağdurların yanında olmaya, zalimlerin karşında durmaya devam edeceğiz. Emek ve özgürlük mücadelemiz daha güçlü şekilde sürecek. 1 milyon 111 yürüyüşümüz kararlılıkla yol alacak. Geçmişte Memur-Sen yönetiminde bulunan başkanlarımızın bıraktığı emaneti daha ileriye taşıyacağız.”

 

GREV VE SİYASET HAKKINI HAYATA GEÇİRELİM

“Birlikle yolculuk yaparsak, Hira Dağı’nın meftunları, Olimpos Dağı’nın meczuplarına galebe çalacaktır” diyen Yalçın, şöyle devam etti: “Bu ülkede hak ve özgürlükler hep baskı altına alındı. Yıllarca, kamu görevlilerine örgütlenme hakkı verilmedi. Sendikalı kamu görevlisi, devletin bekası için tehdit olarak görüldü. Kamu görevlilerinin toplu sözleşme hakkına sahip olması devlet açısından felaket, kamu maliyesi için en büyük afet olarak gösterildi. Kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkını mücadele ederek aldık, bize dayatılan korkuları birlikte yendik. İki dönem toplu sözleşme görüşmesi yaptık. Devlet yok olmadı, kamu maliyesi de batmadı. Ancak, sendikal haklar sacayağının hâlâ bir ayağı eksik. Gelin onu da bu dönem birlikte tamamlayalım. Örgütlenme ve toplu sözleşme hakkının tekemmül etmesini sağlayacak ‘grev hakkını’ bu dönemde hayata geçirelim, siyaset hakkını da birlikte getirelim. Master yapmış, doktora yapmış, dil bilen, çözüm geliştiren, millete hizmet, insana hürmet sunan kamu görevlilerinin birikimini, enerjisini siyasete kazandıralım. Artık bu ülkede; insan hak ve özgürlüklerinin maliyeti değil, mahiyeti konuşulmalıdır.”

 

GÜÇLÜ MEMUR-SEN BÜYÜK TÜRKİYE

7 Haziran’da milletin onayını alarak kamu işvereni sıfatıyla toplu sözleşme masasına oturacak yeni hükümetten; kamu görevlilerinin mali, sosyal ve özlük haklarına ilişkin beklentilerini karşılayacak bir yaklaşım beklediklerini de ifade eden Yalçın, “Takvime bakılırsa, yeni hükümetin ilk icraatı ‘Yeni Türkiye’nin ilk toplu sözleşmesi’ olacaktır. Türkiye’nin geleceğine ve gelişmesine katkı sunmayı hayat felsefesi kabul eden bir konfederasyon olarak; kavga zemininde rekabet değil, rekabet zemininde hizmet diyoruz. Güçlü ve demokratik bir ülke için güçlü sivil toplum diyoruz. Sosyal adalet, sosyal haklar ve özgürlükler diyoruz. Yüksek ahlak ve bilgi toplumu diyoruz. Umutlar istikbalde, istikbal köklerdedir diyoruz. Bütün insanlığın kurtuluşu olmayan bir kurtuluş bizim de kurtuluşumuz olamaz diyoruz. Güçlü Türkiye için güçlü Memur-Sen diyoruz. Bütün sendikalarımızla birlikte hareket ederek, soylu mücadelenin doğru adresi Memur-Sen’de, kararlı adımlarla güvenli yarınlara yürüyoruz” diye konuştu.

 

Seçim sonucuna göre yeni Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu: Ali Yalçın (Genel Başkan), Metin Memiş (Genel Başkan Vekili), Günay Kaya (Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı), Mehmet Bayraktutar (Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı), Mehmet Emin Esen (Basın ve İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı), Hacı Bayram Tonbul (Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı), Levent Uslu (Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı).

Bu haber toplam 1554 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri