Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Memur-Sen'den Telafer İçin Büyük Yardım Kampanyası

20.06.2014 17:55
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Türk Kızılay’ı tarafından “Telafer’e El Uzat” sloganı ile başlatılan yardım kampanyası programında konuştu.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Türk Kızılay’ı tarafından “Telafer’e El Uzat” sloganı ile başlatılan yardım kampanyası programında konuştu. Kampanyayı Memur-Sen ailesi olarak desteklediklerini belirten Esen, “Türk, Kürt ve Arap ayrımı yapmadan mazlum, mağdur ve muhtaç kim olursa olsun yanında yer almalıyız” dedi.

 

Türk Kızılayı, Memur-Sen ve Türk-İş’in destekleriyle, Irak’ta evlerinden ayrılmak zorunda kalanlara ulaştırılmak üzere “Telafer’e El Uzat” sloganıyla yardım kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında gıda kolisi, battaniye, mutfak seti, yatak ve diğer malzemelerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması hedefleniyor.

 

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, küresel emperyalizm tarafından Ortadoğu’da açılan yaraların her geçen gün daha da derinleştiğini söyledi. Esen, “Bu yaraları sarmak için el birliği ile hareket etmeliyiz. Müslümanlar arasında kopan köprülerin yeniden inşa edilmesini sağlamalıyız” diye konuştu. 

 

“MAZLUMUN YANINDA YER ALMAYI İLKE EDİNDİK”

Esen, kamu görevlilerinin özlük ve mali haklarının iyileştirilmesi yanı sıra dünyanın neresinde olursa olsun mazlumun ve mağdurun yanında yer almayı ilke edindiklerini dile getirdi. Esen,  “Biz Tel-Afer’e sırtımızı dönemeyiz. Musul’dan bize ne diyemeyiz. Bu bölgelerde yaşananlar karşısında duyarsız kalarak, mağduriyetlere gözlerimizi kapatamayız” şeklinde konuştu.

 

“760 BİN ÜYEMİZ İLE DESTEKLİYORUZ”

Memur-Sen ailesi olarak 760 bin üye adına bu kampanyaya sonuna kadar destek olacaklarını ifade eden Esen, “Türk, Kürt ve Arap ayrımı yapmadan mazlum, mağdur ve muhtaç kim olursa olsun yanında yer almaya karar verdik. Kampanyayı başlatan Türk Kızılayı’na da teşekkür ediyorum” dedi.

 

1,5 MİLYON İNSAN EVLERİNİ TERK ETTİ

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ise, Musul'daki saldırılar sonucunda yaklaşık 1,5 milyon insanın evlerinden ayrılmak zorunda kaldığını söyledi. Akar, kampanya kapsamında toplanacak ayni ve nakdi bağışların sadece Kuzey Irak'ta yerlerinden edilen insanlar için kullanılacağını aktardı.

 

‘IRAK’ YAZIP 2868’E SMS YOLLA

Konuyla ilgili 168 ücretsiz çağrı hattından bilgi alınabilecek. Banka hesaplarına yardım yapılmasının yanı sıra ve cep telefonlarından “Irak” yazıp 2868’e SMS yollanarak kampanyaya desteklenebilecek.

Türk-İş Genel Bakanı Ergün Atalay da kampanyaya destek vereceklerini belirtti. Türkmeneli Vakfı Başkanı Fatih Türkcan ise kampanyada emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bu haber toplam 1450 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri