Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MEMUR ZAMLI MAAŞI NE ZAMAN ALIYOR?

20.02.2012 12:24
2,5 milyon memurun beklediği tasarının Şubat'ta tamamlanıp Mart'ta açıklanacağı bekleniyordu; fakat zamlı maaşlar Nisan ayına da yetişmeyecek.

Yaklaşık 2.5 milyon memurun merakla beklediği toplu sözleşme yasa tasarısının alt komisyon çalışmaları geçtiğimiz hafta tamamlanamadı. Bu da memur zammının Nisan ayına yetişmesini riske soktu.

Ekonomi yönetimi, tasarının Meclis görüşmelerinin Şubat ayı sonuna kadar tamamlanacağını ve toplu görüşmelerin de Mart ayı içinde yapılacağını tahmin ediyordu. Ancak alt komisyonun çalışmalarının uzaması, ekonomi yönetiminin hesabını da bozdu. Alt komisyonun raporunu bu hafta Plan ve Bütçe Komisyonu’na sunması bekleniyor. Raporun sunulmasının ardından tasarı üst komisyonda ele alınacak. Komisyonun ardından da tasarının TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmelerine başlanacak. Tasarı en son aşamada ise Cumhurbaşkanı’nın onayı ve Resmi Gazete’de yayınlanması ile birlikte yürürlüğe girecek.

Tüm bu işlemlerin 10 gün içinde tamamlanması imkansız olarak görülüyor. Ayrıca bu sürecin tamamlanmasının ardından toplu sözleşme süreci başlayacak. Bu sürecin de en az bir ay sürmesi bekleniyor. Dolayısıyla, bu takvime göre, zamların Nisan ayına yetişmesi zor görünüyor. 

Bu haber toplam 2112 defa okunmuştur
yürek var mı yayınlamaya ? ..
sikayet hakkım var mı ?
haberle ilgili birşey demiyeceğim ama yan tarafdaki banner icin dicem 31 ocağa kadar 50 bin üye diyor okuyucudan habersiz zaman mı uzattınız ona göre üye olacağız arkadaslarla.. yoksa 31 ocağa kadar mı eğer öle ise banner hala orada subat ayı bitecek hala o reklam orada.. habercilik bu olmaması lazım...!
20 Şubat 2012 Pazartesi 23:44
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri