Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Memurun milyonluk mülküne bak!

11.01.2015 23:52
Iğdır'da emekli bir memurun milyonluk serveti polisin dikkatini çekti. İşte o ilginç operasyon;
Iğdır'da bir ihbarı değerlendiren Kaçakçık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri memuriyeti sırasında milyonlarca lira değerinde mülk edinen Höccet K.'yı takibe aldı. Bir dönem Tapu Kadostro Müdür Vekilliği de yapan Höccet K.'nın 19 daire ve 7 dükkan sahibi olduğu belirlendi.

Bir ihbarı değerlendiren Iğdır Emniyet Müdürlüğü  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Aralık  ilçesinde bir dönem Tapu Kadastro Müdür Vekilliği yapan Höccet K'yı takibe aldı. 
 
YAKINLARI ADINA DA VAR
 
Şüpheliye ait mal varlığını araştıran polis, Höccet K'nın, memuriyeti  sırasında Ankara ve Iğdır'da 19 daire ile 7 dükkanı kendi adına satın aldığını  belirledi. Geliriyle örtüşmeyen kazanç suçlamasıyla gözaltına alınan şüphelinin,  yakınlarının adına kayıtlı çok sayıda mülk de bulunduğu tespit edildi. 
 
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli,  çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. 
 
Emekli memur Höccet K'nın, ailesinden herhangi bir miras kalmadığı,  üstüne kayıtlı daire ve dükkanların piyasa değerinin milyonlarca lirayı bulduğu  öğrenildi. 
Bu haber toplam 1972 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri