Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Menemen Olayında TARİHİ İDDİA?

20.01.2012 09:37
İşadamı Külünk, yaklaşık 70 yıl önce Hamdullah Suphi Tanrıöver’den Serdengeçti’ye, ondan kendisine devredilen Menemen Hadisesi ile ilgili sırrı açıkladı.

TVNET’te Veis Ateş’in sunduğu Akşama Doğru programının konuğu olan işadamı Hasan Külünk, Osman Yüksel Serdengeçti’nin kendisine zamanı geldiğinde anlatması için Menemen Hadisesi hakkında bir emanet bıraktığını söyledi.

Bu emanet, yaklaşık 70 yıl önce Hamdullah Suphi Tanrıöver’den Serdengeçti’ye, ondan da Hasan Külünk’e devredilen, zaman ve zemin müsait olduğunda, kamuoyuna açıklanması gereken bir sırdı.

Serdengeçti’nin 1930’ların sonlarında Hamdullah Suphi Tanrıöverden aldığı sırrı, bir emanet olarak 1973 yılında devraldığını anlatan Hasan Külünk, bu tarihi sırrı şöyle açıkladı:

“Osman Yüksel Serdengeçti bana, ‘Hasan sana bir şey anlatacağım. Bu bir emanettir. Türkiye şartları müsait olduğu zaman sen bunu devredersin’ dedi. Bir gün Ankara’da Türk Ocakları’nda bulunduğu sırada Hamdullah Suphi Tanrıöver onu bir kenara çağırır ve gel sana özel bir şey anlatayım der. Bu Menemen olayı var ya, onu biz yaptık. Kabakçı taifesine (zamanın esrarkeşleri) üç beş kuruş verdik. Bir nümayiş tertipledik. Fakat kontrolden çıktı, zavallı Kubilay kurban oldu. O bizim günahımızdır. Osman bunu sana söylüyorum, münasip bir zamanda, münasip bir yerde neşredersin. Şimdi günü değil. “

Star 

Bu haber toplam 6694 defa okunmuştur
NECİP FAZIL YILLAR ÖNCE YAZMIŞTI
yedidağınaslanı
NECİP FAZIL YILLAR ÖNCE YAZMIŞTI Bu hadisenin iç yüzünü. Bazıları hala irtica gerici laiklik sislewri ile hadisenin flu kalmasına uğraşıyor.
20 Ocak 2012 Cuma 13:41
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri