Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Akşener o generali açıkladı!

08.05.2012 09:11
Dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener, "Yağlı kazığa oturturuz" mesajını gönderen generalin ismini savcıya söyledi.
Dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener, "Yağlı kazığa oturturuz" mesajını gönderen generalin ismini savcıya söyledi.
 
Akşener'in savcıya verdiği isim dönemin Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı Korgeneral Çetin Sanver olduğu belirtiliyor.
 
Refahyol hükümetinin İçişleri Bakanı Meral Akşener, 28 Şubat soruşturmasında tanık sıfatıyla ifade verdi.
 
O MESAJ ÇEVİK BİR'DEN GELMEDİ
28 Şubat sürecinde tutuklanan eski Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir tarafından, "Söyleyin o kadına ayağını denk alsın, yoksa İçişleri Bakanlığı önünde yağlı kazığa oturturuz" mesajıyla tehdit edildiği öne sürülen ancak o tehdidin Bir'den gelmediğini açıklayan Akşener'in ifadesinde o generalin ismini söylediği öğrenildi.
 
2,5 SAAT İFADE VERDİ
Akşener, 2,5 saatlik ifadesi sırasında, Batı Çalışma Grubu'nun faaliyetlerine ve Bülent Orakoğlu'nun başkanlığındaki Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı'nın ele geçirdiği BÇG belgelerine ilişkin soruları yanıtladı.
 
GENERALİN İSMİNİ AÇIKLADI
Akşener'e, kamuoyunda 28 Şubat kararları olarak bilinen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) kararlarıyla ilgili de sorular sorulduğu öğrenildi. 28 Şubat sürecinde bir generalin, Akşener'e iletmesi için İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Teoman Ünüsan'a söylediği iddia edilen, "Söyleyin o kadına ayağını denk alsın, yoksa İçişleri Bakanlığı önünde yağlı kazığa oturturuz" sözleri hafızalara yer etmişti. Akşener'in, savcılık ifadesi sırasında ilk kez o generalin ismini de açıkladığı öğrenildi. Meral Akşener, yıllar önce de o mesajı veren kişinin Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı Korgeneral Çetin Sanver olduğunu açıklamıştı.
 
SAVCILIK İSMİ AÇIKLAMADI
Akşener'in, daha önce bazı röportajlarında söylediği gibi, kendisini tehdit eden kişinin soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Çevik Bir olmadığını ifade ettiği öğrenildi. Savcılık kaynakları da Akşener'in generalin ismini verdiğini doğruladı ancak işlem yapılması ihtimali nedeniyle isim açıklamadı.
 
2005 YILINDA DA AÇIKLAMIŞTI
Meral Akşener, yıllar önce Vatan'dan Deniz Güçer'e verdiği röportajda, kendisine "Söyleyin ona, bakanlığın önünde yağlı kazığa oturturuz" mesajını gönderen kişiyle ilgili "Çevik Bir değildi" demiş ancak daha sonra 2005'te bu ismin Korgeneral Çetin Sanver olduğunu doğrulamıştı. Yine 2005 yılında Sabah Gazetesi'nden Balçiçek İlter'e (o zaman soyadı Pamir'di) verdiği röportajda da bu ismin Çetin Sanver olduğunu açıklamıştı.
 
Akşener'in, gönderilen mesaja karşılık, "Söyleyin ona, ben Balkanlıyım. Kazık deyince aklıma Balkanlı olan Kazıklı Voyvoda geldi. Kazıklı Voyvoda'yı da iyi tanırız. Ama unutulmasın ki, Kazıklı Voyvoda da bir homoseksüeldi" dediği iddia edilmişti.
Bu haber toplam 4056 defa okunmuştur
HEY GİDİ GÜNLER HEY
hasan keşanlı
Nerde o ağalar paşalar. Burnundan kıl aldırmayan kendi halkına yukardan bakanlar. keser döndü sap döndü bu günde hesap döndü.
08 Mayıs 2012 Salı 13:44
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri