Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Meral Akşener'den Devlet Bahçeli'ye cevap

01.12.2015 15:54
MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 'Fetullah Gülen hareketinin siyasi figürü olarak görevlendirildiği' sözlerine Genel Başkan adayı Meral Akşener'den cevap gecikmedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, olağanüstü kongre isteyen ve MHP Genel Başkanlığı'na adaylığını koyan isimler için kritik açıklamalarda bulunmuştu. Bahçeli'nin açıklamalarına Meral Akşener'den yanıt geldi.

Bahçeli'nin MHP Grup Toplantısı ardından söylediği "Bunların içinde birisi var ki gelecekte hepiniz göreceksiniz, durumu Fetullah Gülen Cemaati hareketinin siyasi figürü olarak MHP’de görevlendirme meselesidir. Bu da ne ona ne de bir başkasına fayda getirmez. Herkes aklını başına alsın” sözünün yankıları parti içinde devam ediyor. Bahçeli'ye yakın kaynaklar, bu açıklamadaki ismin Meral Akşener olduğunu öne sürmüştü.

"CEMAAT DİYE BİR ŞEY KALMADI, DAĞILDI"

Suçlamaların odağında bulunan Meral Akşener açıklama yaptı. Akşener açıklamasında, "Eğer Devlet Bahçeli beni kastettiyse yadırgadım. Herkes bilir ki; hiçbir Cemaat, tekke ve grupla ilişkim olmaz veya irademi 3. kişilere teslim etmem. Zaten Cemaat diye bir şey kalmadı, dağıldı. Ömrümde ilk kez 1997’de Tansu Çiller’in görevlendirmesiyle Amerika’ya gittim.  Ondan sonra bırakın Pensilvanya’yı, Washington’a da New York’a da gitmedim" dedi.

 
Bu haber toplam 1426 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri