Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BU ZULME SESİZ KALMA!

09.12.2010 00:39
Sanal alemin olaylara duyarsız kalmayan gençlik platformu 'GençlikGeliyor' Mail Grubu, AKİT gazetesinin Merinos'ta namaz kılmanın yasak olduğu yönündeki haberinden sonra ilginç bir kampanya başlattı.
Merinos Halı'nın sahibi İbrahim Erdemoğlu'nun "Cuma namazları dahi olsa hiçbir
şekilde işçilerimin namaz kılmalarına izin vermem. İbadetler kesinlikle işletme dışında olur. İşletme bir ibadethane değildir. İşletmede inanç olmaz. " şeklindeki sözleri üzerine GençlikGeliyor Mail Grubu, Merinos şirketler grubunun telefon  ve iletişim bilgilerini yayınlayarak 'Ara ve Tepkini Haykır' kampanyası başlattı.
 
Merinos Halı'nın Fabrikalarında işçilerin namaz kılmasını yasaklamasını " Din ve vicdan özgürlüğüne " aykırı bulan grup, 
 
İnsanların ibadetlerine ve inançlarına engel olmak, temel insan haklarından olan din ve vicdan özgürlüğüne aykırıdır. Bu zorba ve yasakçı zihniyet bu tutumuyla insan haklarını ihlal etmiştir.
 
Sözkonusu şirket, işçilerin inançlarının gereği olan ibadet yapma sorumluluklarını engelleyerek  Mukaddes İslam dinimize düşmanlık yapmıştır. diyerek tüm şuurlu müslümanları duyarlılık göstermeye davet etti.
 
SONUÇ VERMEZSE 'BOYKOT KAMPANYASI' BAŞLATIRIZ!
 
'ARA VE TEPKİ'Nİ HAYKIR' Kampanyasının sonuç vermemesi durumunda 'BOYKOT' kampanyası tehdidinde bulunan 'GençlikGeliyor' Mail Grubu tüm Sivil Toplum Kuruluşlarından da destek talep etti.
 
 
ARA VE TEPKİ'Nİ HAYKIR
 
MERİNOS HALI İLETİŞİM ADRESLERİ
 
MERKEZ - (212) 654 69 50 (Pbx) Yenibosna / İstanbul
 
FABRİKA - (342) 329 00 41 ( 10 Hat )  Şehitkamil/Gaziantep
 
 
Bu haber toplam 61078 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri