Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Merkel'in oturduğu koltuklar Paralel'e fena koydu!

20.10.2015 09:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel'i ata yadigarı olan koltukta oturttu, Paralelciler ve Sol kırmaları yeni yaptırılmış zannedip diline dolayarak cahilliklerini ortaya koydu. İşte o koltuk hakkındaki gerçekler..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya Başbakanı Angela Merkel'i İstanbul'da Yıldız Mabeyn Köşkü'nde ağırlarken kullanılan koltuklar sosyal medyada Paralel'i ve sol kırmalarını rahatsız etti.

Her fırsatta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tarihimize ve kültürümüze yönelik kullandığı figürlerden rahatsızlık duyan aşağılık kompleksli malum zihniyet, koltukları şatafatlı bularak diline doladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koltukları yeni yaptırmış gibi yansıtan malum zihniyetin kendi kültürüne ne kadar yabancı olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

ÜNLÜ YAZARDAN CUMHURBAŞKANI'NA HAKARET!

Çanakkale Üniversitesine tekrar atanmayınca 180 derece dönen veParalel yapının güdümüne giren Sedat Laçiner koltuğu Uzakdoğu'da bir krallığa ait diye aşağılarken, yazar Buket Uzuner ise "Ayranım yok içmeye taht-tırevanla giderim s....!" tweetini atarak kendi seviyesini ortaya koymakla kalmadı bir de hakaret etti.KOLTUKLAR YENİ DEĞİL OSMANLI YADİGARI

Oysa Merkel'in ağırlandığı koltuklar Osmanlı Devleti'nden miras kalan ve restore edilip yeniden kullanılan eserlerdendi. Üstelik bu yapının sözcülerinden olan CNN TÜRK televizyonu restorasyonla ilgili haber de yapmıştı.

KOLTUKLA VERİLEN MESAJ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın güçlü Osmanlı Devleti'ne ait kullanılan eserlerle ve Merkel'i o koltuğa oturtmasıyla verilen mesaj apaçık görülüyor. Türkiye'nin tarihinden gelen ülküsünü sahiplendiği ve bunu dünyaya gösterme çabası içimizdeki hainlere batmış gözüküyor.

MUSTAFA VARANK KOLTUĞUN ORİJİNAL RESMİNİ PAYLAŞTIİşte sosyal medyadan, özellikle FETÖ militanlarının twitlerinden bazıları: 

Bu haber toplam 1750 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri