Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mersin'de HDP'lilere Türk bayraklı tepki!

17.12.2015 01:32
Mersin'de, Diyarbakır'daki olayları bahane ederek yürüyüş düzenlemek isteyen HDP'liler, bir vatandaşın Türk bayraklı tepkisiyle karşılaştı.

Silifke Caddesi üzerindeki il binası önünde toplanan HDP’liler, Diyarbakır’daki olayları bahane ederek Özgür Çocuk Parkına kadar yürüyüş düzenlemek istedi. Ancak polis, grubun önüne çevik kuvvet ekipleriyle barikat kurarak güvenlik gerekçesiyle yürüyüşe izin vermedi.

HDP'LİLERE TÜRK BAYRAĞIYLA TEPKİ GÖSTERDİ

HDP Mersin İl Başkanı Selman Günbat, yaptıklarının yasal olduğunu ileri sürerek polisle görüşme yaptığı sırada, eski bir boksör olan Selah Ömürtaş isimli vatandaş, elinde Türk bayrağı ile gruba tepki gösterdi.

"TÜRKİYE'Yİ KARIŞTIRIYORSUNUZ, SİZİ İSTEMİYORUZ"

Ömürtaş, elindeki bayrağı havaya kaldırarak, "Türkiye’yi karıştırıyorsunuz, buraya geliyorsunuz. Biz sizi istemiyoruz. Türkiye’yi karıştırmayın. Polisi, askeri vuruyorsunuz, sonra gelip burada rezillik yapıyorsunuz. Biz sizi Mersin’de istemiyoruz" diye bağırdı. Ömürtaş’ı polisler güçlükle uzaklaştırdı. Ömürtaş’a bazı vatandaşlar alkışla destek verdi.

HDP'LİLER OTURMA EYLEMİ YAPTI

Bu arada parti binası önünde toplanan aralarında Akdeniz Belediyesi Eşbaşkanları Fazıl Türk ile Yüksel Mutlu’nun bulunduğu HDP’li grup oturma eylemi yaparak "Savaşa hayır, barış hemen şimdi" sloganı attı. Selman Günbat, barışı haykırmak için yapmak istedikleri yürüyüşün güvenlik güçleri tarafından engellenmesine anlam veremediklerini söyledi. Grup, yapılan açıklamanın ardından olaysız dağıldı.

Bu haber toplam 1156 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri