Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mert Aydın'ın katilinin şoke eden sırrı

13.04.2014 02:11
Mert Aydın'ı tecavüz ettikten sonra öldüren katil zanlısı Aykut Balk'ın sorgusu sırasında şoke eden bir sırrı ortaya çıktı.

KARS'ta yakalanan 9 yaşındaki Mert Aydın'ın katil zanlısı suçunu itiraf edince tutuklanarak cezaevine yollandı. 

Katil zanlısının savcı sorgusunda ortaya çıkan 'tecavüz' sırrını internethaber.com öğrendi. 


Katil zanlısı Aykut Balk (23), Kars'ta gece yarısı çıkarıldığı nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakkında 'canavar hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürmek' suçundan tutuklandı.

KATİLİN İFADEDE ANLATTIKLARI

Katil zanlısının verdiği ifadeyi internethaber.com ele geçirdi. Katil zanlısı Aykut Balk, o gün Mert'i eve götürmek için aracına aldığını söyledi. İfadesinde yolda giderken Mert "Ben araba kullanmasını biliyorum, ben kullanabilir miyim?" demiş. Bunun üzerine katil zanlısı Mert'e araba kullandırtmış. Daha sonra da küçük çocuğa tecavüz ederek öldürmüş. 
Aykut Balk Mert Aydın'ın katili.png
ASKERDE TECAVÜZE UĞRADIM

Sorgu sırasında katil zanlısının bir sırrı da ortaya çıktı. Savcı "Daha önce böyle bir şey yaptın mı?" diye sorunca katil zanlısı Aykut Balk "Hayır daha önce böyle bir şey yapmadım. Ama ben askerdeyken üç askerin tecavüzüne uğradım" itirafında bulunuyor. 

Mert Aydın katili Aykut Balk.png

 

KAMERALI ÖZEL KOĞUŞA KONDU

Linç girişimine karşı Balk, bindirildiği zırhlı araçla Erzurum'a getirildi. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık raporu alınan Balk, Erzurum E Tipi Cezaevi'ne getirildi. Katil zanlısı Aykut Balk'ın ilk sözünün 'Bilmiyorum neden yaptım' dediği öğrenildi. Cezaevinde 'can güvenliği' gerekçesiyle kameralı özel koğuşa konulan Balk'ın infaz koruma memurlarından ilk talebi ise 'Su istiyorum' oldu. İnfaz koruma memurları tarafından katil zanlısına güvenlik gerekçesiyle kağıt bardakta su verildi.

 

Aykut Balk, önümüzdeki yargılama sürecinde Adli Tıp Kurumu'ndan tam teşekküllü 'ceza ehliyeti raporu'nun olup olmadığı yönünde rapor alınması için kuruma gönderilecek. Katil zanlısı hakkında 'tasarlayarak çocuğu veya beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak kişiyi canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi ile dava açılacak.AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBETLE YARGILANACAK


Aykut Balk ve Mert Aydın.png
MERT'E BİR DE FOTOĞRAF ÇEKTİRTMİŞ

Emniyet Müdürü Çakmak, 36 AV 079 plakalı otomobille çekilen fotoğrafla ilgili olarak, "Aykut kendisine ait cep telefonu ile Mert'e olay yerinde fotoğraf çektiğini itiraf etti. Cep telefonunu olaydan sonra bir telefoncuya ucuza sattığını söyledi. Polisler belirtilen işyerinden telefonunu aldıklarında kırmızı oto önünde ve yanında Aykut'un fotoğraflarını buldular. İfadesinde zaten her şeyi itiraf etti. Hatta kız kaçırma olayından dolayı mı kendisini bulduğumuzu sordu. Biz de o zaman ona güvenlik ve mobese görüntülerini izlettirdik. Oto ile fotoğraf çektiren kişi ile video görüntülerinde Mert'in yanında kaldırımda yürüyen aynı kişi" diye konuştu.

BENZERİ ERZURUM'DA YAŞANMIŞTI

Kars'taki olayın bir benzeri ise 3 Kasım 2009 günü Erzurum'da yaşanmıştı. Okula giderken kaçırılan ve 9 Kasım günü metruk bir binada işkence yapılarak öldürülmüş olarak bulunan ilköğretim okulu öğrencisi Musa Kang'ın (13) katil zanlısı ve hakkında birçok hırsızlık sabıkası bulunan 17 yaşındaki Burhan E., tutuklu yargılandığı Erzurum 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 22 Haziran 2010 günü yapılan tek celse duruşmada 32 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Ceza Yargıtay 1. Ceza Dairesi tarafından onandı.

Bu haber toplam 3940 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri