Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Meşal'den Filistinli gruplara çağrı: Birleşelim

10.12.2012 01:46
Hamas'ın Siyasi Büro Şefi Halid Meşal ''Filistin'in yönetimi, sorumluluğunu tek bir grubun üstlenemeyeceği kadar büyüktür'' dedi.

Gazze'deki İslam Üniversitesi'nde öğretim görevlileri ve öğrencilerle bir araya gelen Meşal ''Filistin'in yönetimi, sorumluluğunu tek bir grubun üstlenemeyeceği kadar büyüktür. Filistin, hepimizin vatanıdır. Bu sebeple uzlaşı ve safların birleştirilmesini öneriyorum'' diye konuştu.

''Hamas Hareketi, Fetih Hareketi ya da başka bir Filistin grubuyla birliktelikten vazgeçemez'' diyen Meşal, bazı anlaşmazlıkların, Filistinlilerin tümünün bu vatanın evladı olduğu gerçeğini değiştiremeyeceğini belirtti.

Öğrencilere Filistin topraklarının bir karışından bile vazgeçmeyecekleri konusunda kendilerine güvenmeleri çağrısı yapan Meşal, 'Filistin halkı, toprağına, Kudüs'e, dönüş hakkına, direnişe ve tüm haklarına sahip çıkacaktır. Tüm topraklarımız özgürleşene kadar yürüyüşümüzü sürdüreceğiz' ifadelerini kullandı.

Son İsrail saldırılarına da değinen Meşal, İsrail'in, Hamas'tan Tel Aviv'e füze atarak karşılık vermesini beklemediğini ifade etti. (aa 

Bu haber toplam 2370 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri