Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mesut Yılmaz 'Taraf olmayacağım'

27.04.2011 15:25
Rize milletvekili Mesut Yılmaz, seçimde taraf olmayacağını bildirdi.

CHP Rize 1'inci sıra Milletvekili Adayı Kenan Bıyık'ın kendisine destek vereceği yönündeki açıklamalarını değerlendiren Rize Bağımsız Milletvekili Mesut Yılmaz, seçimde taraf olmayacağını bildirdi.

 

CHP Rize 1'inci sıra Milletvekili Adayı Kenan Bıyık, dün düzenlediği basın toplantısında CHP'den teklif geldiğinde 27 yıl birlikte siyaset yaptığı Mesut Yılmaz ile görüştüğünü belirterek, "Bana, 'Her zaman senin yanında olurum' dedi. Etrafındaki insanları da bana destek verilmesi doğrultusunda yönlendiriyor" şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

 

Bıyık'ın bu açıklamalarını değerlendiren Yılmaz, 12 Haziran'daki genel seçimlere aktif olarak katılmak ve taraf olmak istemediğini söyledi. Mesut Yılmaz, "Daha önce belediye başkanlığı adaylığı döneminde destek verdiğim Kenan Bıyık, bu adaylık süreci öncesi beni aradı, Almanya'da buldu. CHP' den aday olmak istediğini söyledi. Ben de hayırlı olması dileğinde bulundum. Ancak CHP'den adaylık konusunda bana bir danışması olmadı. Bir arkadaşımız milletvekili seçilirse bundan memnuniyet duyarız. Ancak ben bu seçimlerde taraf olmayacağım" diye konuştu.

Bu haber toplam 2418 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri