Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Ağabeyimi Mesut Yılmaz öldürttü'

18.08.2011 20:41
Faili meçhul cinayetler arasında yer alan eski ANAP Keskin İlçe Başkanı Metin Vural'ın öldürülmesi ile ilgili olarak kardeşi Taci Vural, çarpıcı iddialarda bulundu.

Taci Vural, ağabeyi Metin Vural'ın öldürülme talimatını dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz'ın verdiğini iddia etti.

Alpaslan Pehlivanlı ile ağabeyi Metin Vural'ın arasının çok iyi olduğunu söyleyen Taci Vural, "Ağabeyim bazı sebeplerden dolayı partiden ihraç oldu ve Alpaslan Pehlivanlı ile arası açıldı. 1994 seçimlerinde Keskin'de belediye başkanlığını Pehlivanlı'nın desteklediği aday kazandı. Ortaya Pehlivanlı, 'Evinizi yıkacak, işyerlerinizi kapatacak' diye söylentiler çıktı. İddiaya göre Pehlivanlı, 14 Nisan 1994'te büyük ağabeyim Hacı Vural tarafından öldürüldü. Ağabeyim Hacı Vural, 24 yıl hapis cezası aldı." dedi.

Pehlivanlı'nın cenazesine katılan dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz'ın 'Bunun hesabı mutlaka sorulacak' ifadesini kullandığını öne süren Taci Vural, "Yılmaz, İbrahim Şahin'e öldürülmesi için emir verdi.İbrahim Şahinde Abdullah Çatlı'ya talimat verdi. Bunun üzerine Abdullah Çatlı da Oğuz Yorulmaz'a talimat verdi. Oğuz Yorulmaz ve Ayhan Çarkın, ağabeyimi arayarak, 'devletin önemli bir işi var' dedi ve Keskin yolunda buluşmak istedi. Yanına yeğenimi alan ağabeyim buluşma noktasına gittiler. Burada yeğenimi araçtan indirerek, ağabeyimi 'Özel Harekat Daire Başkanlığı'na götüreceğiz' diyerek aldılar. Daha sonra jandarmalar Keskin'e yakın Hasandede rampasında ağabeyimin cesedini buldular. Bizi de teşhis için götürdüler. Cesedin ağabeyim Vural, olduğunu teşhis ettik. Ağabeyim göz atına alındığında Simith Wesson 357 Magnum isimli bir silahı da vardı. O onlarda hale duruyor." diye konuştu.

Ağabey Vural'ın katillerinin bulunması için Kırıkkale Savcılığı'na daha önceden suç duyurusunda bulunduklarını açıklayan Vural, "Dosya şu anadaAnkaraAğır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. İnşallah ağabeyimin ölümüne sebep olan Yılmaz'ın adalet karşısında hesap vereceğine inanıyorum. Bu inanç bizim dimdik ayakta durmamıza sebep oluyor." şeklinde konuştu.

 

Bu haber toplam 3802 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri