Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni Bir Yağışlı Hava Geliyor

16.12.2011 13:30
Türkiye'nin batı bölgeleri orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine girecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, yurdun batı kesimlerinin orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemin etkisinde kalacağı, Marmara, Ege, batı Akdeniz ve Hakkari ile akşam saatlerinden sonra doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve batı Karadeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların kıyı Ege'de kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, batı Karadeniz ile kuzey Ege'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur, Hakkari çevrelerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

Tahminlere göre, yağışlı hava 17 Aralık Cumartesi günü doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Güneydoğu Anadolu bölgelerinde etkili olduktan sonra yurdu terk edecek. Akşam saatlerinden sonra yurdun batı kesimleri tekrar yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Yağışların yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Sivas ve Kayseri çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

18 Aralık Pazar günü de Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve batı Karadeniz yağmur ve sağanak yağışlı geçecek, yağışlar Marmara'nın güney ve doğusu ile kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olacak.

Hava sıcaklığında önemli bir değişikliğin olmayacağı, ülkenin iç ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde, doğu bölgelerde ise mevsim normalleri civarında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU

 

cuma(19).jpg

 

 

cumartesi(11).jpg

 

 

pazar(8).jpg

 

pazartesi(13).jpg

 

sali(15).jpg

 

Bu haber toplam 3538 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri