Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bugün hava nasıl olacak?

14.07.2014 10:50
Bugün Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Ordu ve Toroslar mevkiinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu; bugün Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Ordu ve Toroslar mevkiinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor. Rüzgarın ise, genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güneybatısında yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 32

İstanbul: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 31

İzmir: Az bulutlu ve açık 34

Adana: Parçalı ve az bulutlu 34

Antalya: Az bulutlu ve açık, bugün iç kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeydoğu kesimleri gök gürültülü sağanak yağışlı 32

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 29

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

Erzurum: Parçalı, yer yer çok bulutlu, bugün öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 40

Bu haber toplam 1748 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri