Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Meteoroloji'den bu illere yağış uyarısı

06.07.2014 09:09
Yapılan son değerlendirmelere göre; yurtta hava durumu şöyle.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Sinop, Sivas, Erzincan, Iğdır, Kars, Ardahan, Ağrı ile Van çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 
Hava sıcaklığının Batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
 
Rüzgar, genellikle kuzey, Doğu Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu’nun güneyi ile zamanla Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’nun güney ve doğusunda güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette; Güney Ege kıyıları, Doğu Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sinop çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
 
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
 
Ankara: Az bulutlu 29
 
İstanbul: Az bulutlu 28
 
İzmir: Az bulutlu ve açık 35
 
Adana: Parçalı ve az bulutlu 33
 
Antalya: Az bulutlu ve açık 37
 
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 27
 
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 25
 
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 27
 
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 38
 
(İHA)
Bu haber toplam 1562 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri