Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Meteoroloji'den 25 İle Sağanak Yağış Uyarısı

09.05.2014 12:28
İzmir, Aydın, Çanakkale, Balıkesir, Manisa, Antalya, Isparta ve Burdur için kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu. Meteoroloji'nin uyarıları bu illerle de sınırlı değil...

Meteoroloji Genel Müdürlüğündenyapılan yazılı açıklamada, Antalya, Mersin, Burdur, Isparta ve Muğla'da havanın sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi, yağışların Antalya merkez, doğu ilçeleri ile Isparta ve Burdur'un güneyinde etkili olması bekleniyor.

Tahminlere göre, denizlerde ise rüzgar Bodrum ile Kaş ilçeleri arasında kuzeybatıdan, Kaş ile Anamur ilçeleri arasında ise güney yönlerden 3 ila 5, açıklarda 6 kuvvetinde esecek, dalga yüksekliği ise 1 ila 2 metre, açıklarda 3 ila 4 metre arasında olacak. Havanın ise sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı şeklinde olması bekleniyor.

MARAMARA VE EGE'DE DE YAĞIŞ VAR

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre ise sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, İzmir, Aydın ile Çanakkale'nin doğu kesimlerinde, Kütahya, Manisa, Uşak, Afyonkarahisar, Denizli, Muğla, Eskişehir ve Balıkesir il genelinde kuvvetli olması bekleniyor. 

Hava sıcaklığının ise 3 ile 5 derece azalacağı, rüzgarın da güney ve batı yönlerden orta kuvvette eseceği bildirildi.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU'YA DA UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, doğu bölgelerde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışlar, Tunceli, Bingöl, Muş, Malatya, Elazığ, Adıyaman, Diyarbakır, Mardin ile Batman'ın kuzey kesimlerinde kuvvetli olacak.

Bu haber toplam 1396 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri