Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

METEOROLOJİ'DEN BAZI İLLERE KAR UYARISI

07.01.2013 01:49
Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz'de kuvvetli, doğu kesimlerde ise yoğun kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan meteorolojik uyarıya, yağışlar bu gece saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik ile Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar olarak görülecek.

Zamanla etkisini artıracak yağışların yarın öğle saatlerinden sonra ve Salı günü kuvvetli, yer yer yoğun olmak üzere kar şeklinde devam etmesi bekleniyor.

Bu arada doğu kesimlerde de yoğun kar yağışı bekleniyor. Yarın Doğu Anadolu Bölgesi'nin geneli, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleriyle İç Anadolu'nun doğusunda (Sivas, Kayseri, Nevşehir, Niğde ve Yozgat) kuvvetli kar yağışı etkili olacak. Hakkari, Muş, Bitlis, Bingöl, Tunceli, Erzincan ve Erzurum çevrelerinde ise kar yağışı yoğun olacak.

Uyarıda, ulaşımdaki aksamalara, buzlanma ve don, görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı ilgilerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

İstanbul'da karla mücadele önlemleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentte beklenen kar yağışı nedeniyle 43'ü birinci öncelikli, 255 güzergahta toplam 3 bin 500 kilometrelik yol ağında tedbir aldı.

Yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, metrobüs ve otobüs seferlerini artırarak 320 ek sefer düzenleyecek, diğer otobüs hatlarına da 880 ek sefer uygulanacak.

Karla mücadelede, 908 araç ve 2 bin 266 personel, İstanbul halkına hizmet edecek.

İDO'da sefer iptali

İstanbul'da hava muhalefeti nedeniyle İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) AŞ'nin bazı dış hat deniz otobüsü seferleri iptal edildi.

Hava muhalefeti nedeniyle 17.15 Bostancı-Yenikapı-Armutlu Tatil Köyü-Armutlu, 18.00 Bostancı-Yenikapı-Bandırma, 18.15 Armutlu-Armutlu Tatil Köyü-Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferlerinin iptal edildiği kaydedildi.

Denizlerde fırtına

Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden fırtına, açıklarında ise kuvvetli fırtına bekleniyor.

Antalya ve Güney Ege'de de fırtınanın etkili olacağı bildirildi. 

Bu haber toplam 6010 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri