Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Metin Feyzioğlu'ndan başörtülü kadına hakaret

20.07.2013 14:44
Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun, trende bir kadına hakaret ettiği bildirildi.

Türkiye Barolar Birliği BaşkanıMetin Feyzioğlu'nun hakaretine maruz kaldığını belirten başörtülü Zahide Ceylan, Feyzioğlu hakkında'tehdit ve hakaret' suçundan şikayetçi oldu.

Eskişehir - Ankara yolunda hızlı trenle seyehat eden Ceylan, önündeki birisinin telefonla yüksek sesle konuşması üzerine rahatsız olarak kendisini uyardığını, bunun üzerine daha sonra Metin Feyzioğlu olduğunu öğrendiği kişi ve yanındakilerin sözlü saldırısına maruzkaldığını belirterek polise başvurdu.

"ÜLKEMDE DURUM ÇOK KÖTÜ"

Olayın adliyeye taşınmasının ardından nöbetçi savcının talimatıyla ifadesi alınan Zahide Ceylan "Olay günü aynı vagonda 13A-13B ve 13C numaralıkoltuklarda oturan kişilerden biri, telefonda yüksek sesle ingilizcekonuşarak 'Ülkemde durum çok kötü, polis herkese ateş ediyor' gibicümleler kullanıyordu. Ben de çok yüksek tonla konuştuğu için rahatsızolduğumu ilettim" dedi.

SİZİN GİBİLERLE KONUŞULMAZ

Bunun üzerine Feyzioğlu'nun kendisine dönerek "Sen kimsin otur oturduğunyerde, zaten bu ara sizin gibiler ile konuşulmuyor" dediğini anlatan Ceylan"Ben bir vatandaş olduğumu söyledim. Sonra bir kişi de bana destek çıkarak, 'utanmıyormusunuz bir bayana karşı böyle kırıcı oluyorsunuz' dedi. Feyzioğlu'nun yanında bulunan 2 kişi de beni azarladı. Feyzioğlu'nun yanındaki top sakallı arkadaşı ise 'Geri zekalı, rahatsız oluyarsan trenden in' diye bana hakaret etti. Bu kişilerden şikayetçiyim" dedi.

Ceylan'ın bu şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, sözkonusu koltuklarda oturan kişilerin Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Av.Sabri Çepik ve Av. Kürşat Karacabey oldukları belirlendi. Yetkililer 18 Haziran 2013 tarihinde yaşanan olaya ilişkin 2görgü tanığının olduğunu belirterek, görüntülerin bulunduğu bir cd'nin de dosyaya konulduğunu ifade ettiler. Bu arada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın olayın Eskişehir il sınırında gerçekleştiği için soruşturma evrağını Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdiği öğrenildi.

DIŞ ÜLKEYE YALAN BİLGİ VERİYOR

Zahide Ceylan, olay günü sosyal paylaşım sitesinden yaşadıklarını paylaşmış.İşte Ceylan'ın o mesajları: "Eskısehır ank. hızlı trende vAtan haını bırı. Dış ülkeye yalan bılgı verıyor!!... Bugün benı de eskısehır ank tren de linç edeceklerdı ama ! Allah ayaklarına dolandırdı (Üstelık tanınan bır sahsıyet)... "

Bu haber toplam 5064 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri