Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Metin Kaçan'ın intihardan önce son mesajı

10.01.2013 11:55
Geçtiğimiz pazar günü Boğaz Köprüsü'nden atlayarak intihar eden Ağır Roman'ın yazarı Metin Kaçan'ın intihar etmeden birkaç gün önce twitter sayfasına yazdığı mesajlar dikkat çekti.

Geçen Pazar günü Boğaziçi Köprüsü'nden atlayarak intihar eden "Ağır Roman"ın yazarı Metin kaçan'ın intihardan birkaç gün önceki twitter mesajları dikkat çekti.


Sevgilisinden ayrıldığı için bunalımda olduğu iddia edilen Metin Kaçan'ın intihar etmeden birkaç gün önce de Twitter’a yazdığı son mesajlarda intihardan bahsettiği ortaya çıktı.

Twitter sayfasına “Her bakışı damarlarımı keser, dokunuşu öldürür, sesi yok eder, ayrıldıkça intihar intihar... Barışırsın sarılırsın işte o an gibisi yok dünyada” yazan Kaçan'ın bir diğer tweet'i ise "İnsan bir defa ölür milyar kez dirilir. Ve tanrı anlayana anlamsızlığı da yarattı. Menekşe menekşe menekşe gidiyorsun kalbimden mezardaki kefenime ah menekşe ah menekşe." şeklindeydi.Metin Kaçan'ın sevgilisinden ayrıldığı için bunalımda olduğu iddia ediliyordu.

Metin Kaçan kimdir?

1961 yılında İncesu Kayseri'de dünyaya gelen Metin Kaçan, 1988 yılında, çeşitli mizah dergilerine kısa öyküler yazarak yazın dünyasına katıldı.
 
İlk romanı Ağır Roman, 1990 yılında piyasaya çıktı. 1996 yılında, Mustafa Altıoklar yönetmenliğinde sinemaya uyarlandı. Altın Portakal Film Festivali'nde, En İyi Sanat Yönetmeni, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve de En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dallarında ödüle layık gördüldü. Ağır Roman, 2003 yılında Fransızca'ya çevrilerek bu ülkede de yayınlandı. Metin Kaçan, Ağır Roman'ın ardından, tiner ve uçucu madde kullanan sokak çocuklarının yaşamının anlatıldığı İstedikleri Yere Giderler adlı çizgiroman çalışmasına Kemal Aratan ile beraber imza attı.
 
Fındık Sekiz adlı ikinci romanı, 1997 yılında Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmasından bir yıl sonra Almanca'ya çevrilerek bu ülkede de yayınlanan Kaçan, 9 yazar 9 öykü başlığıyla yayınlanan öykü antolojisi Yalancı Öyküler'in kadrosunda da yer aldı. Karikatürist, sinema oyuncusu ve yapımcı Hasan Kaçan'ın kardeşi olan Metin Kaçan'ın eserleri şöyle; Ağır Roman, Fındık Sekiz, Harman Kaplan, Cervantes'in Yeğeni, Yalancı Öyküler, Adalara Vapur..

  
Bu haber toplam 19276 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri