Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Metin Külünk'den ABD'de seri ziyaretler

19.02.2014 01:53
Meclisin en çalışkan ve üretken milletvekillerinden Metin Külünk ABD'de yaşayan Türk vatandaşlarını ziyaret ederek, hem onların dertlerini dinledi hem de güncel olayları paylaştı

 

Kemal Bozkurt/Boston

TBMM'nin en üretken ve en caliskan vekillerinden Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk kısa süreli ABD seyahatinde Türk vatandaşların yoğun olarak yaşadığı New York, New jersey ve Massachusetts eyaletinde ziyaretlerde bulundu.

Bu çerçevede Massachusetts Eyaletindeki West Springfield şehrinde yaşayan Türkler'le yemekli toplantıda görüşen Külünk; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin dünyanın her tarafındaki soydaşlarımızın yanında olduğunu belirterek, ABD'deki Türklerinin de takipçisi ve destekçisi olduğunu blidirdi.

Aynı gece Diyanet işleri Başkanlığına bağlı ve imamlığını Osman Kaan'in yaptığı Indian Orchards'daki Buhari Cami'inde yatsı namazını kılan Külünk, bilahare çoğunluğunu Giresunluların oluşturduğu kahvehanede de kendisine sorulan gündemdeki bütün sorulara açık yureklikle cevaplar verdi.

Metin Külünk bu çerçevede yaşanan son olaylarla ilgili kendisine yöneltilen bir soruya "Devlet hiçbir zaman kendini bir gruba teslim etmez" diyerek cevap verdi.

Külünk ayrıca iktidar olduklarından beri 7-8 darbe girisiminde bulunulduğunu ve hepsinin bertaraf edildiğini bildirdi. Metin Külünk bir vatandaşın basında iddia edildiği gibi yolsuzlukların olup olmadığını sorması uzerine de; "yolsuzluk yapan varsa zaten mahkeme sonucunda ortaya cikaciğ ı nnnnı n ancak su anda herkesin beklemesi gerektiğini belirtti.

12 yıl önce bir milyar dolara muhtaç olan Türkiye'nin, Merkez Bankası'nda 170 milyar dolarının olduğunu belirten Metin Külünk, 12 yıllık iktidarlarında 300 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdiklerini belirtti.

20140216_210413_resized.jpg
 

 20140216_212640_resized.jpg

 20140216_204718_resized.jpg

Kaynak:
Bu haber toplam 5434 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri