Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Metiner: Türkiye düşmanlığı yapıyorlar

22.02.2015 23:15
AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, Şah Fırat operasyonunu eleştiren paralel medya ve muhalefetin AK Parti'ye muhalefet etmek adına Türkiye düşmanlığı yaptıklarını söyledi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Şah Fırat operasyonuna karşı çıkanları eleştirdi. Toprak kaybı iddiasını bulunanların, tarih bilgisine bakılması gerektiğini söyleyen Teminer,"Operasyondan gurur duyacaklarına rahatsız oluyorlar" dedi.

Mehmet Metiner, 24 TV canlı yayınına telefonla bağlandı. Metiner, Şah Fırat operasyonu sonucu Süleyman Şah Türbesi'nin yerinin değiştirilmesi hakkında konuştu. Metiner, operasyonu Türkiye'nin toprak kaybettiği şeklinde yansıtmaya çalışan CHP'lileri ve paralel medyayı sert bir dille eleştirdi.

'GURUR DUYACAKLARINA RAHATSIZ OLUYORLAR'

Metiner sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye'yi birileri bir takım provokasyonlarla savaş ortamına çekmek istiyordu. Biz derin bir sağduyu ile operasyon yapıyoruz, oradaki hakimiyet hakkımızı tekrar koruyoruz, Türkiye üzerine plan yapanların oyunununu bozuyoruz, muhalefetimiz bundan gurur duyucağına rahatsız oluyorlar.

'TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI YAPIYORLAR'

IŞİD gelseydi Süleyman Şah Türbesi'ne saldırsaydı ne olurdu? O zaman da hesap soracaklardı. Niye Türk ordusunun saldırmayacağı sorgulanacaktı. Böyle bir durum olsaydı bundan kim kazanç sağlardı?"

Ajanslar

Bu haber toplam 1352 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri