Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Metroda Müslümanlar için skandal afiş!

27.09.2012 11:31
Sitene Ekle 27 Eylül 2012 Perşembeİstanbul 29°C Açık Anasayfa Gündem Türkiye Dünya Ekonomi Spor Sağlık Yaşam Bilim Video Programlar Rating trt.net.tr Metroda Müslümanlara Yönelik Skandal AfişNew York’ta metro istasyonuna asılan afişlerde Müslümanlar için
New York metrolarına Müslümanları “vahşi” olarak nitelendiren afişler asıldı.
 
New York’taki 10 metro istasyonuna, “Medeni bir insanla bir vahşi arasındaki herhangi bir savaşta, medeni insanı destekle, İsrail’i destekle, cihadı yen” yazılı afişler asıldı.
 
Amerikan Özgürlüğü Savunma Girişimi (AFDI) isimli Yahudi bir grup tarafından yürütülen Müslüman karşıtı reklam kampanyasına, daha önce New York Ulaşım Dairesi’nden (MTA) “alçaltıcı ifadeler içerdiği” gerekçesiyle izin verilmemişti. Ancak AFDI, Eylül 2011’de MTA’ya dava açmış ve mahkeme, kampanyanın “konuşma özgürlüğünü” koruduğu kararına vararak afişlerin metrolara asılmasına izin vermişti.
 
Reklam panoları, daha önce, 13 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında, Kaliforniya’da bulunan San Francisco kentindeki otobüslerin üzerine de asılmıştı ve bunlardan bazıları tahrip edilerek, afiş üzerindeki kelimeler yırtılmıştı.
Reklam kampanyasının başındaki isim olan Pamela Geller’in belirttiğine göre, New York’ta şimdiye kadar en az 5 reklam panosu tahrip edilmiş. Kampanyanın başkent Washington’da yürütülmesi de oradaki ulaştırma dairesi tarafından askıya alınmış.
 
 
Bu haber toplam 5582 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri