Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Metropolit'in 'Yunanistan’ı Erdoğan yönetsin' çözümü

12.09.2011 01:58
Yunanistan’dan Türkiye’yi ziyarete gelen Hıristiyan din adamlarını gezdiren Kore Metropoliti Pater Sotirios Trambas, “Başbakan Erdoğan, 2 yıllığına Yunanistan’a gelip bizi ekonomik krizden çıkarsın” dedi.

Beraberindeki heyetle birlikte Eğirdir’deki Ayastefanos Kilisesi’ni ziyaret eden Metropolit Trambas ve burada sahip olduğuTürkiyeCumhuriyeti kimliğini göstererekBaşbakan Erdoğanhakkında övgü dolu sözler söyledi.

“36 yıl Kore’de görev yaptım. Bana böyle bir şey verilmedi. 2 yıldır Türkiye’de görev yapıyorum. Şu an Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım” diyen Trambas ve “Bunu bana Erdoğan verdi. Bize çok büyük değer veriyor. Dinlere karşı saygısı çok fazla.

2 yıllığına Yunanistan’a gelip bizi de ekonomik krizden çıkarıp Türkiye gibi güzel bir ülke haline getirse çok mutlu olacağız. Erdoğan yönetime geldi biz de rahat hareket ediyoruz” dedi. Daha önce kiliselerin kapısından giremediklerini belirten Trambas, “Şimdi biz gelmeden Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral kilisenin kapısını açtırıyor. Çok çok memnunuz” dedi.

 

Bu haber toplam 3360 defa okunmuştur
olmaz vermeyiz
R. A
Herkes kendi liderini yetiştirsin .
12 Eylül 2011 Pazartesi 08:37
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
HAYIRDIR İNŞAALLAH
CONNECT
GÜNEŞİNBATIDAN DOĞUŞU MU YAKLAŞIYO NEDİR CAMİLER YAPILIYO İÇERDE TAKSİME CAMİ YAPIMINA KARŞI GELENLER YUNANİSTANA CAMİ YAPIMI BİZDE GÖZLERİ OLUPTA GÖREMEYENLERE KULAĞI OLUPTA DUYAMAYANLARA İNAT YUNANLI GÖRDÜ HERŞEYİ ÇOK ENTERESAN OLAYLAR YAŞIYORUZ HAYIRDIR İNŞAALLAH
12 Eylül 2011 Pazartesi 02:28
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri