Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mevlüt Çavuşoğlu vizesiz Avrupa için tarih verdi

13.10.2015 15:03
Mevlüt Çavuşoğlu, AB ile vizelerin 2 yıl içinde kalkacağını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu,  bir derneğin organizasyonuna katılarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ülkenin istikrarının, güvenliğinin her şeyden önemli olduğunu anlatan Çavuşoğlu, terörün her türlüsünü lanetlediklerini, terörün ırkının, cinsinin laik veya radikalinin olmadığını, terörün her türlüsüne karşı olduklarını belirtti.

MÜLTECİLER KONUSU

Türkiye’nin bir ateş çemberi içinde olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, "Kim yaparsa yapsın teröre karşı mücadeleyi sürdürmek gerekiyor. Türkiye bir ateş çemberi içindedir. Türkiye bu ateş çemberi içinde istikrarını sürdürüyor. Türkiye’de şu an 2 milyondan fazla mülteci var. Avrupa’ya 150 bin mülteci gitti diye Avrupa karıştı" dedi.

"2 YIL İÇİNDE AB İLE VİZELER KALKACAK"

Son yıllarda dünyada yaşanan ekonomik krizlere rağmen Türkiye’nin dünyanın en büyük ekonomilerinden biri haline geldiğine dikkat çeken Çavuşoğlu, "Türkiye, Dünyanın 17’nci, Avrupa’nın ise 6’ncı büyük ekonomisidir. BM’de 195 ülke var. 195 ülkede Türk malları bulunuyor. 70’den fazla ülkeye vatandaşlarımız vizesiz girebiliyor. AB ile de vize konusunda anlaşmalar yapıldı. 2 yıl içinde AB ile vizeler kalkacak. Türk vatandaşları İngiltere ve İzlanda hariç, çünkü onlar Schengen üyesi değil. Bütün Avrupa ülkelerinde rahatça dolaşabilecekler’’ diye konuştu.

Bu haber toplam 1476 defa okunmuştur
sene
hakan
2 sene olme esegim olme.bizde zannettikki simdi hemen hic gulecegim yoktu.
13 Ekim 2015 Salı 18:59
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri