Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MGK'dan Terör Açıklaması

27.02.2013 01:57
MGK toplantısının ardından bir açıklama yapıldı

Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ardından yapılan açıklamada "Terörle mücadelemiz devam edecek. Mücadelede uluslararası işbirliği önemli" bilgilerine yer verildi Sonra Oku

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) bildirisinde, ''Terörle mücadelemiz kararlı bir şekilde devam ederken, halkımızın huzur ve güvenliğinin temin edilmesine yönelik alınabilecek tedbirler değerlendirilmiştir'' denildi.

MGK toplantısının ardından yayımlanan bildiride, toplantıda, terör eylemleriyle bunlara karşı güvenlik güçlerince başarıyla gerçekleştirilen operasyonların ve bahar-yaz döneminde yürütülecek faaliyetlerin görüşüldüğü belirtildi.''Terörle mücadelemiz kararlı bir şekilde devam ederken, halkımızın huzur ve güvenliğinin temin edilmesine yönelik alınabilecek tedbirler değerlendirilmiştir'' ifadesinin kullanıldığı bildiride, terörle mücadelede başarı elde etmek amacıyla diğer devletler ve uluslararası toplumla işbirliğinin öneminin bir kez daha ifade edildiği vurgulandı.

Türkiye'de mücavir alanlarda son dönemde yaşanan gelişmelerin muhtelif boyutlarıyla değerlendirildiğine işaret edilen bildiride, şunlar kaydedildi:''Suriye'de devam eden sorunların, ülkemizin yanı sıra bölgenin güvenlik ve istikrarına yönelik etkileri ele alınmış, ihtilafın halkın meşru talep ve beklentileri doğrultusunda kısa zamanda sonuçlandırılmasına matuf uluslararası çabalarda gelinen aşama gözden geçirilmiştir. Ayrıca ülkemizdeki barınma merkezlerinde misafir edilen ve sayıları 180 bini aşan Suriyelilerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yürütülen çalışmalar da görüşülmüştür.''

Irak'ta terör eylemlerinde meydana gelen artışın endişe verici bulunduğu belirtilen bildiride, siyasi süreçte Irak'ta yaşanan sıkıntıların demokratik ve anayasal çerçevede çözüme kavuşturulmasının, sadece bu ülkenin değil tüm bölgenin huzur ve istikrarına katkıda bulunacağının kaydedildiği ifade edildi.

Bildiride, toplantıda Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerindeki son durum ve devam eden geçiş süreçlerinin müzakere edildiği belirtildi.
 

Bu haber toplam 1324 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri