Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP’de kim nereden aday gösterildi?

10.04.2011 16:47
MHP lideri Bahçeli, aday listelerinde sürpriz isimlere yer verecek, bazı isimler de hayal kırıklığı yaşayacak.

 

Partiler, yarın YSK’ya sunacakları listelere son şeklini vermeye çalışıyor. Bugüne kadar AK Parti ve CHP’den bazı isimler kamuoyuna sızdı. Ancak MHP kanadındaki ketumluk hep devam etti.

MHP’nin önde gelen isimlerinden birisi, Rotahaber için “İşte bu isimler aday gösterilecek” dedi ve listeyi paylaştı. Paylaşırken de bir not düştü. “Yalnızca İstanbul için söylüyorum. İsimler doğru. Ancak bölgeler arasında bazı kaydırmalar olabilir” dedi.

Parti içi dengeleri bilen ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin nasıl davranacağı konusunda kendisinin “uzman” olduğunu söyleyen MHP’li en büyük şoku 2009 yerel seçimleri sonrasında 70 kişilik Merkez Yönetim Kurulu’na (MYK) alınan büyükşehir adaylarının yaşayacağını söyledi.

Buna göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi MHP adayı Mansur Yavaş, Ergenekon sanığı Engin Alan’ın aday gösterilmesini protesto amacıyla aday olmamıştı. Büyükşehir adayları, MYK’ya alınırken, 2011 seçimlerinde aday gösterileceklerine kesin gözüyle bakılmıştı.

Hayal kırıklığı yaşayacak isimler arasında İstanbul Büyükşehir başkan adayı Ahmet Turgut'un da aralarında bulunduğu isimler beklediğini bulamayacak.

Bahçeli’nin hazırladığı listede yer bulamayacak isimler arasında Genel Başkan Yardımcısı ve halen parlamenter olan Tunca Toskay, Hasan Özdemir de bulunuyor.

Buna karşı DYP kökenli Ali Uzun Zonguldak’dan, Nevfel Şahin Çanakkale’den, Sümer Oral da Manisa’dan aday gösterilecek. MHP tabanı, DYP kökeninden gelenlere bu kadar büyük ilgi gösterilmesini büyük bir dikkatle izliyor.

ABİ GİDİYOR KARDEŞ GELİYOR

Listelerde MHP tabanının çok daha fazla tepki toplayacağı isimlerin de bulacağı belirtiliyor. Bahçeli’nin Özel Kalem Müdürü Ömer Karakaş’ın Aydın’dan aday gösterileceği söyleniyor. Sivas Koyuluhisarlı olan Ömer Karakaş’ın memleketi ya da büyük şehirlerden biri yerine niçin Aydın’dan aday gösterileceği sorusu da cevap bulmuş durumda. Karakaş’ın eşinin Aydınlı olmasından dolayı buradan aday gösterileceği öne sürülüyor.

Bir başka ilginç adaylık ise Hatay’da yaşanacak. Halen MHP saflarında milletvekili olan Turan Çirkin 12 Haziran seçimleri için aday olmadı. Turan Çirkin’in kendi yerine kardeşi Şefik Çirkin’in aday gösterilmesini istediği, Bahçeli tarafından da bu isteğinin kabul edildiği belirtiliyor.

İSTANBUL 1. BÖLGE

Murat Başesgioğlu
Bülent Didinmez
Kadir Boy
Ali Torlak
Pınar Ergenekon
Hayrettin Nuhoğlu
Yılma Durak

İSTANBUL 2. BÖLGE

Ümit Özdağ
Celal Adan
İhsan Barutçu
Zuhal Cafoğlu
Ümit Şafak
Hasan Hüseyin Ceylan

İSTANBUL 3. BÖLGE

Meral Akşener
Engin Alan
Atilla Kaya
Mehmet Taytak
Azmi Karamahmutoğlu

Rotahaber

  
Bu haber toplam 6912 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri