Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit Anneleri MHP ve CHP'lileri Kovdu

09.05.2011 16:40
Anneler Günü dolayısıyla şehit annelerine destek olmak için Edirnekapı’daki şehitliğe gelen MHP ve CHP'lilere, şehit yakınları tepki gösterdi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da anneler gününde sevinç yerine acı yaşayan anneler de vardı. Edirnekapı’daki şehitlik, Anneler Günü dolayısıyla sabahın erken saatlerinden itibaren gelen şehit yakınları ile doldu. Çiçeklerle mezarlığa gelen şehit anneleri, çocuklarının mezarı başında dua edip çiçek bıraktı. Çocuklarının mezarlarını temizleyerek topraklarına su veren anneler, şehitlikteki askerlere de lokum dağıttı. Askerler de şehit annelerine sarılarak ellerini öptü ve acılarını bir nebze de olsa hafifletmeye çalıştı.

2009 yılında Siirt’te şehit düşen Jandarma Başçavuş Murat Taş’ın annesi Neriman Taş,”Oğlum bana gelemiyorsa ben ona giderim deyip geldim. Oğlumun şehit olduğu zaman boynunda bulunan kanlı fuları koynumda taşıyorum. Oğlumu özledikçe çıkarıp kokluyorum” dedi.

Siyasi parti temsilcileri de Anneler Günü dolayısıyla destek olmak için Edirnekapı’daki şehitliğe gelmişti. Şehit ailelerine destek olmak isteyen CHP ve MHP Kadın Kolları üyeleri birbirleri ile tartışmaya girince, şehit yakınları tepki gösterdi.

“Burası rant yeri değil” diyen şehit aileleri, siyasi parti temsilcilerini azarladı. Güvenlik görevlileri de MHP ve CHP Kadın Kolları üyelerini şehitlikten çıkması için uyardı. Şehitliklerin arkasındaki boşluk bölümde alan 16 boş mezar yeri de şehit yakınlarının tepkisini çekti.

Morali bozulan bazı şehit yakınlarından Nesrin Taş, “5 yaşında oğlum var. İyi ki buraya getirmemişim. Anneler gününde nedir bu rezalet” diye tepki gösterdi.

Kızının mezarına gitti

2008 yılında bir trafik kazasında hayatını kaybeden Sinem Yalçın’ın ailesi de dün kızlarının mezarlığını ziyaret etti. Anne Nazmiye Yalçın kızının anneler gününde ona hep süprizler hazırladığını beilrterek, “Artık kızım gelemiyor ama ben ona geliyorum” dedi.

Kayseri’de 21 Eylül 2009’da Ramazan Bayramı’nın ikinci günü şeker toplamaya çıktıktan sonra ortadan kaybolan ve öldürüldükleri ortaya çıkan 3 çocuktan Ahmet Tuna ve Dilruba Tekin kardeşlerin annesi Leyla Tekin ise “2 yıl önce son hediyeleri kır çiçekleri olmuştu. Annelere sesleniyorum; Çocuklarınıza sahip çıkın” dedi.

Yine İstanbul’da AK Parti İstanbul İl Başkanlığı binası önünde eylem yapmak isteyen Cumartesi Anneleri’ne polis izin vermedi. Polis tabutu dedektörlerle aradı.

Vatan 

Bu haber toplam 2306 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri