Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'nin yeni rakibi bir kadın!

05.06.2012 19:37
MHP'nin 4 Kasım'da yapılacak 10. Kurultayı öncesinde genel başkanlık için kulisler yoğunlaştı. İşte Bahçeli'ye rakip kadın aday...

MHP'nin Kasım ayındaki kongresi renkli geçecek... Meclis Başkanvekili Akşener ve Koray Aydın, Başkan Bahçeli'ye karşı aday olacak.

MHP lideri Bahçeli'nin karşısına bu kez iki güçlü rakip Koray Aydın ile en yakınındaki isimlerden olan ve ikinci kez Meclis Başkanvekili koltuğuna oturttuğu Meral Akşener'in çıkacağı belirtiliyor.

Bahçeli'yle ikinci kez genel başkanlık için karşı karşıya gelecek olan Aydın'ın MHP tabanından çok destek bulamadığı ve kurultayda çok şansı olmadığı kaydediliyor.

Bahçeli'ye karşı ikinci rakip olarak adı geçen Akşener ise son yıllarda yapılan MHP kurultaylarının en güçlü rakibi olarak yorumlanıyor. Genel başkan adaylığı için gizli hazırlık yaptığı ileri sürülen Akşener'in MHP tabanında güçlü olduğuna dikkat çekiliyor. Akşener'in aracının kurşunlandığı dönemde "demirden korkan trene binmez" ifadesiyle ülkücü camiada büyük beğeni topladığı ifade ediliyor.

TEŞKİLAT DOLAŞIP NABIZ TUTUYOR

TBMM'de MHP'yi 2 dönemdir Grup Başkanı olarak temsil eden Akşener'in sık sık illeri de dolaşarak teşkilat nezlinde nabız tuttuğu, adaylık kararını aldığı tepkilere göre netleştireceği iddia edildi.

'HAZIRLIK YAPIYOR BİLİYORUM'

Meclis Başkanı Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye karşı rakip olacağı kulislerde konuşulurken kendisinin genel merkeze bu yönde bir düşüncesi olmadığını açıkladığı kaydedildi. Ancak Bahçeli'nin yakın çevresine "Sürekli olarak bana karşı aday olmadığını belirtiyor. Ancak hazırlık yapıyor, bunu gayet iyi biliyorum" dediği belirtildi. Akşener'in adaylığını koyması halinde birçok il başkanının da tam destek vereceğine kesin gözüyle bakılıyor. Bahçeli'nin il başkanlarının tavrını öğrenmek için güvendiği isimleri harekete geçirdiği iddia edildi.
 

Bu haber toplam 3362 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri