Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP gazetesi Koray Aydın'a rest çekti

31.07.2012 17:50
Ortadoğu gazetesi , MHP liderliğine aday olması beklenen KorayAydın a dün sürmanşetten yüklendi..

Neval Kavcar imzalı satırlarla Koray Aydın hakkında çok sert ifadeler vardı. Aydın'ın kendisini Atatürk gibi gördüğünü ifade ederek, 'Vicdanlarda aklanmamış Koray Aydın'la halktan nasıl oy isteyecekler? Gaye, AKP'nin yıkıcı politikalarına direnen MHP cephesini dağıtmak mı?' sorularını sordu.

Koray Bey kendisini Atatürk sanıyor: "MHP, işgal altındadır. MHP'yi kurtarmak için yollara düştüm." diyor. Atatürk cebinde para ile mi dolaştı Anadolu'yu? Köşe yazarları ve gazetesi mi vardı destekleyen, çamur atan? 'Sanığın izahı gereken toplam mal varlığı tutarı 1.853.411.483.414.TL' nerde, canından başka verecek şeyi olmayan Atatürk ve kahramanlar nerde?

'Şüpheden sanık yararlanır' ilkesinden yararlanmak, hukuki berati getirmiş. Ya vicdanlar? Koray Aydın ekibinin attığı Kerkük iftirası diğerleri ne olacak? MHP genel başkanlığı ihale ile alınabilecek bir yer değildir. Vicdanlarda aklanmamış kişilerin o makama talip olması züldür. Ülkücü hareket, kan ve inançla korunan vatandır. Vatan söz konusu olduğunda, paranın hükmü kalkar.

Neval Kavcar'ın yazısı

'ŞÜPHELİ SANIK YARARLANIR' İLKESİNDEN LİDER ÇIKMAZ

24 Temmuzda Denizli'de diyor ki:" Bizim, bizi yöneten insanlarla hiçbir alıp veremediğimiz yok." Ertesi gün Aydın'da. Tarih 25 Temmuz 2012 Çarşamba. MHP Trabzon milletvekili Koray Aydın kürsüde konuşuyor:

"Atatürk kurtuluş savaşı mücadelesi başlattığı sırada dolaştığı illere padişah ailesinden sadrazamlar yollanır Atatürk ve arkadaşlarının vatana ihanet içinde olduklarını Yunanlıların onları durdurmak ve bu ihanete son vermek için burada olduklarını anlatılarak Atatürk ve arkadaşlarına itibar edilmemesini söylerlermiş. Aydına gelen sadrazam Aydın da toplananlara bunları anlattığında Aydın'lılardan birisi sadrazama siz Atatürk ve arkadaşlarını kötüleyip onları durdurmak için uğraşacağınıza buraya gelen Yunanları durdursaydınız hiç bu yaşananlara gerek kalmazdı siz neden bunu yapmıyorsunuz diyerek sadrazamın sözüne cevap vermiş ." (1)

"KORAY BEY KENDİSİNİ ATATÜRK SANIYOR"

· MHP, işgal altındadır.

· MHP'yi kurtarmak için yollara düştüm.

· MHP genel merkezi, İngiliz işgalcileri ile birlik içindeki Osmanlı hükümeti gibi davranıyor. Bizim ihanet içinde olduğumuzu söylüyor" diyor.

O salona havayı koklamak, yandaşlığını göstermek ya da başka sebeple gidenler içinden bir Allah'ın kulu çıkıp 'sözleriniz haddi aştı' niye demedi? MHP ne işgal altında, ne de delegeler işgale zemin hazırlayan kişiliksiz insanlar. İftira ve kara çalarak ilerlemenin sonu liderlikte bitmeyeceğine, göre gayesi ne?

***

"MHP BAŞKANLIĞI İHALE İLE ALINABİLECEK YER DEĞİLDİR"

Koray Aydın 'şüpheden sanık yararlanır' ilkesi gereği, hukuki boşluktan yararlanmıştır. "Sanığın mal varlığındaki artış konusunda bir belirsizliğin bulunduğu ortadadır. Bu durumda, ceza yargılamasında geçerli olan "şüpheden sanık yararlanır" (in dubio pro reo) ilkesi gereğince, bilirkişi raporunda "taraf beyanlarına göre belirlenen satış gelirleri ile maliyet ve giderlerin asgarisi baz alınarak sanık lehine yapılan hesaplama"nın dikkate alınması gerektiği sonucuna varılmıştır" (2004/4 Esas sayılı, 2007/2 karar sayılı, 5.10.2007 Yüce Divan Kararı) (2)

'Şüpheden sanık yararlanır' ilkesinden yaralanmak, hukuki berati getirmiş. Ya vicdanlar? Koray Aydın ekibinin attığı Kerkük iftirası diğerleri ne olacak?

Hülasa, MHP genel başkanlığı ihale ile alınabilecek bir yer değildir.

Vicdanlarda aklanmamış kişilerin o makama talip olması züldür.

Ülkücü hareket, kan ve inançla korunan vatandır.

Vatan söz konusu olduğunda, paranın hükmü kalkar.

***

'ŞÜPHELİ SANIK YARARLANIR' İLKESİ

'Şüpheden sanık yararlanır' ilkesi, ceza yargılaması hukukunda geçerli olan ve mevzuatımızda yazılı olarak hükme bağlanmamış bulunan bir ispat kuralıdır. Böylece masum bir kimsenin cezalandırılmasındansa, suçlu bir kimsenin serbest bırakılması daha üstün tutulmaktadır. (3)

***

KORAY AYDIN NEREYE KOŞUYOR?

Aydın'da 'İstiklal Savaşı' döneminden dem vurulunca tesadüf müdür dedim fakat Yeniçağ yazarı İsraif Kumbasar'da aynı temelde yazmış. Anlaşılıyor ki ekip, imaj olarak 'İstiklâl Savaşını' seçmiş. Bunlar mı İnkılâp tarihi bilmiyor mu, ben mi?

Atatürk cebinde para ile mi dolaştı Anadolu'yu? Köşe yazarları ve gazetesi mi vardı destekleyen, çamur atan? "Sanığın izahı gereken toplam mal varlığı tutarı 1.853.411.483.414.TL"(2) nerde, canından başka verecek şeyi olmayan Atatürk ve kahramanlar nerde? Başka bir şey daha yazacağım fakat sakal ve bıyık durumu var.

MHP yönetimini işgal kuvvetleri ile bir tutma edepsizliği yapanların partide tutulması ayrı problem. Daha açayım, yönetimi işgalcilerle hareket eden İstanbul hükümetine benzetiyor verdiği örnekle. İllâki İstiklâl Savaşı döneminden örnek arıyorlarsa, sürü ile isyancı var. Meselâ; Ethem isyanı gibi. İşte o hareket tarzı içindeler. MHP'yi yükseltmekten bahsedip, yıkmaya gelir gibi hâlleri var.

Vicdanlarda aklanmamış Koray Aydın'la halktan nasıl oy isteyecekler? Gaye, AKP'nin yıkıcı politikalarına direnen MHP cephesini dağıtmak mı? Koray Aydın nereye koşuyor derseniz, 'ya istifaya ya da ihraca' derim. 

Bu haber toplam 4494 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri