Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçeli'ye kızdılar istifa ettiler!

01.02.2011 18:53
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi suçlayan Mehmet Özdemir, Oğuz Hocaoğlu, İsmet Şerbetçi, Ramazan Horuz partilerinden istifa etti...
Milletvekili adayı olmak için görevinden istifa eden MHP Gaziantep İl Başkanı Avukat Mehmet Özdemir, MHP Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Avukat Oğuz Hocaoğlu, Şahinbey İlçe Başkanı İsmet Şerbetçi ve Şehitkamil İlçe Başkanı Ramazan Horuz, partilerinden istifa ettiklerini açıkladı.

Düzenledikleri basın toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi suçlayan istifacılardan Genel Merkez Disiplin Kurulu üyesi Oğuz Hocaoğlu, şunları söyledi: "Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ile 31.01.2011 tarihli görüşmede ilçe başkanlarımızın bazı konulardaki görüş ve temenenilerini kendilerine ilettim. Sayın Genel Başkanımız bu görüşmede bana Gaziantep’in kendisini ilgilendirmediğini, üstünü çizdiğini, gazilik unvanının da artık kalmadığını söyledi. Bu durum beni ziyadesiyle üzdü" dedi. Bahçeli’nin "İsteyen ilçe başkanı istifa edebilir" sözlerinin ilçe başkanlarının istifasına yol açtığını iddia eden Hocaoğlu, "Onların istifa ettiği bir durumda ben de genel merkez disiplin kurulu üyeliğinden ve MHP’den istifa ediyorum. Bu istifamız milliyetçiliğimizden, vatanseverliğimizden, ülkücülüğümüzden veya başka bir partide görev yapmak düşüncemizden değil, genel merkezin ve genel başkanımızın çevresindekilerin tutum ve davranışlarındandır" diye konuştu.

Hocaoğlu, Genel Başkan Devlet Bahçeli ve çevresindekilerin amacının, MHP’yi yüzde 10 barajın altında bırakarak Ak Parti’nin tek başına iktidarının yolunu açmkak olduğunu iddia etti. Milletvekili adayı olmak için daha önce MHP İl Başkanlığı görevinden istifa edenı Mehmet Özdemir de, partiden istifa nedenini açıkladı. MHP’nin öz evladı olduklarını belirten Özdemir, ancak liderin etrafına örülen duvarı aşamadıkları için istifa ettiklerini söyledi. Partiden kaç kişinin istifa ettiği sorusuna Özdemir, "Allah bilir" yanıtını verdi. (DHA)
Bu haber toplam 2322 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri