Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mhp'de Başka Kasetler Var mı?

30.04.2011 12:31
MHP'deki kaset depreminin ardından gelen yeni kaset iddiaları ortalığı karıştırdı...

MHP'de iki genel başkan yardımcısı Recai Yıldırım ve Metin Çobanoğlu ile ilgili kasetlerin internete düşmesinden sonra bu iki isim hem partideki görevlerinden hem de milletvekili adaylıklarından istifa etti. MHP'liler şimdi bu kasetin kim tarafından çekildiği ve servise konulduğu sorusuna cevap arıyor. MHP kulislerinde, kasetlerin kendi yerini beğenmeyen milletvekili adayları tarafından servis edildiği iddiaları dile getiriliyor

MHP'li iki genel başkan yardımcısına ait görüntüler gündeme bomba gibi düştü. İki genel başkan yardımcısının görüntüleri, bu görüntüdeki bayanların profilleri ve bu kadınlarla yapılan siyasi sohbetler MHP camiasını adeta şoke etti. Bu görüntülerden sonra Genel Başkan Yardımcıları Recai Yıldırım ve Metin Çobanoğlu hem görevlerinden istifa etti hem de milletvekili adaylığından çekildi. Şimdi MHP'de bütün gözler partide büyük tasfiyeye sebep olan bu kasetin kimler tarafından hazırlandığı konusuna çevrildi.

KAYDI OLDUĞUNDAN ŞÜPHELENEN GİTSİN!

MHP'nin yönetim kadrosunu değiştiren bu kasetten sonra MHP yönetimi yeni kasetlerin çıkmasından korkuyor. Önceki gün Başkanlar Kurulu'nu toplayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yönetimde bulunan ve bunun gibi kaseti olan herkesin istifa etmesini istedi. Böyle görüntüleri olma ihtimali bulunan yönetimdeki herkesin istifasını isteyen Bahçeli, bunun harekete çok zarar verdiğini söyledi.

'8 YENİ KASET' İDDİASI ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Bahçeli, kendi yönetiminde bulunan herkesi kaset konusunda sert bir şekilde uyarırken, bu uyarıların yersiz olmadığı ortaya çıktı. Kaset skandalının ortaya çıktığı dakikalarda Meclis'te MHP'nin üst düzey isimleriyle beraber olduğunu söyleyen DYP eski Genel Sekreteri ve Manisa eski Milletvekili Tevfik Diker, başka MHP'lilerle de ilgili böyle kasetlerin bulunduğunu söyledi. Diker şöyle konuştu "Bahçeli'ye akrabalık derecesinde çok yakın bir ismin de aralarında olduğu bir grupla beraberdim. Ağızlarını neredeyse bıçak açmıyordu. Renkleri kapkaraydı. Bana ve benimle beraber olan parlamenterlere 'Sırada 8 kaset daha varmış' dediler" Bahçeli'ye kasetlerle ilgili daha önce de ihbar geldiğini iddia eden Diker, MHP liderinin bunları ciddiye almadığını ve söz konusu isimleri genel başkan yardımcısı olarak seçtiğini belirtti.

İÇYÜZÜNDE ADAY ÇEKİŞMESİ VAR

Bu arada MHP kulislerinde, Yıldırım ve Çobanoğlu ile ilgili kasetin milletvekili adaylıkları çekişmesi yüzünden servis edildiği konuşuluyor. Yıldırım ve Çobanoğlu'nun aday listelerinin belirlemesinde büyük rol oynadığını belirten MHP'ye yakın kaynaklar, özellikle seçilmeyecek yerlerde milletvekili adayı gösterilenlerin bunu servis edebileceğini belirtiyor. Öte yandan, Yıldırım ve Çobanoğlu'nun istifasından sonra MHP'nin bu iki ismin yerine yeni adaylar belirlemesi bekleniyordu. Ancak yönetim YSK'ya herhangi bir isim bildirmedi.

Bir de 'montaj' deseydin!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bazı parti yöneticilerine ait olan ve internette yayınlanan video görüntülerine ilişkin, "MHP Başkanlık Divanı üyesi olan, aynı zamanda milletvekilliği görevini de yürüten şahısların özel hayatlarına ait gizli video görüntüleri ve bunların internet vasıtasıyla servis edilmesi Türkiye'nin karşılaştığı ve muhatap olduğu en ciddi siyasi travmalardan birisi olarak karşımızdadır" ifadesini kullandı.

Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu video kayıtlarındaki çirkin sözlerin, değerlendirmelerin ve yorumların MHP'yi asla bağlamadığını, ülkücülüğün hiçbir değeriyle de örtüşmediğini belirtti. Açıklamada, "MHP mevcut haliyle montaj olup olmadığı tartışmasına hiç girmeden söz konusu video görüntülerini ve karşılıklı diyalogları şiddetle reddetmektedir" denilirken, görüntülere Bahçeli'nin 'montaj' deme ihtimali şaşkınlıkla karşılandı.

YouTube eşrafı tepkili

* MHP'li Recai Yıldırım ve Metin Çobanoğlu'nun iki hayat kadınıyla olan görüntüleri tepki çekmeye devam ediyor. Görüntüleri YouTube video paylaşım sitesinden izleyenler, ikilinin 'sahabeler', 'Aleviler' ve 'başörtülüler'le ilgili sarf ettiği sözlerden ötürü şoke olmuş durumda. İşte, YouTube kullanıcılarının görüntülere dair yorumlarından bazıları:

* mhp'liler buna da bir kulp bulmayın, her şey ayan beyan ortada. bunu yapan bir genel başkan yardımcısı. bunlar içki masasında mı halkı kurtaracaklar? güldürmeyin Allah aşkına. gözünüzü açın be... (ThePepeleme)

* bu ahlaksızlara daha ne kadar pirim vereceksiniz? namaz kılmayıp kılmayanları dövenler bunlar... (sercio55)

* Bırakın bunların vatan kurtarmalarını, bizim adımıza tek kelime etmeye hakları olmamalı. (srehtoo)

* bunlar türkes'in mi yoksa deniz baykal'in mi ögrencileri??? (munzur2011)

* Bir lider, adamlari hakkinda hic mi bilgi toplamaz? bu olayin en buyuk suclusu Devlet Bahceli'dir. (gercekmhp)

* Rahmetli Türkes, Allah'tan bu günleri görmedi. YAZIK YAZIK... bu zati bu göreve getirenlere... (cihanlive)

* Bir de Kadın ve Aileden sorumlu yardımcıymış. Herhalde MHP'lilere kadın konusunda yardımcı oluyor ş...

Yeni Şafak
 

Bu haber toplam 3758 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri