Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'de Kaset Olayının Perde Arkası!

29.04.2011 15:55
MHP'de deprem etkisi meydana getiren skandal kasetle ilgili haber Devlet Bahçeli'ye Nevşehir gezisi sırasında ulaşıyor vee...

Hedef artık Bahçeli

MHP'de deprem etkisi meydana getiren skandal kasetle ilgili haber Devlet Bahçeli'ye Nevşehir gezisi sırasında ulaşıyor.

O sırada Genel Başkan yardımcısı Metin Çobanoğlu'da Bahçeli ile birlikte. Olay ulusal medyaya bir gün sonra intikal ediyor.

MHP Genel merkezine tam bir bomba düşüyor.

Bahçeli o sırada Düzce'de.

Ancak parti yöneticileri Genel Sekreter yardımcısı Mehmet Taytak'ın bürosunda toplanıyorlar. Önce internet sitelerine müracaat edilip, görüntülerin kaldırılması için hukuki girişim başlatılması üzerinde duruluyor. Genel Başkan yardımcısı Faruk Bal bu yönde hazırlıklar yaparken, Devlet Bahçeli'ye kurye aracılığıyla, Recai Yıldırım ve Metin Çoban konusundaki talimatı soruluyor.

Bahçeli'nin kamuoyuna yansıyan,"komplo" değerlendirmesi bunun üzerine geliyor.

Ancak hiç beklenmedik bir şey oluyor. Görüntülerden haberdar olan Ülkü Ocakları yöneticileri başta olmak üzere taşra teşkilatları MHP Genel merkezini telefon ve mesaj bombardımanına tutuyor.

MHP karışıyor.

Tepkiler bir süre sonra Devlet Bahçeli'ye yöneliyor.

"Recai Yıldırım'ı 4 dönemdir liste başı yapan Genel Başkan bunun hesabını versin" sesleri yükselmeye başlıyor.

Metin Çoban için, Kırşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde çok itibarlı bir insandı. Genel merkezdeki ekip onu da kendine benzetti şeklinde değerlendirmeler yapılıyor.

Partide infialin büyüdüğü ve işin şeklinin Bahçeli'ye tepkiye dönüştüğü bilgisi Devlet beye ulaştırılıyor. Yeniden, "Bu arkadaşlar istifa etsin mi?"diye soruluyor. Bahçeli bu kez,"İstifa etsinler." Talimatını veriyor. Ve hızla Ankara'ya dönüp Başkanlık divanını toplantıya çağırıyor.

İlk başlarda olayı MHP'ye yönelik bir komplo olarak gören Devlet Bahçeli gelen tepkilerin işin şeklinin değiştiğini ve büyük bir olayla karşı karşıya olduğunu fark ediyor.

Toplantıya bir hışımla giriyor ve "Hakkında bu tür şeyler olan varsa bu odayı terk etsin" diyor.

İstifa edenlerin yerine yeni isimlerin bildirilmemesi kararı bu toplantıdan çıkıyor.

Bu arada aynı evde partideki başka yöneticilerin de kadınlarla ilişki kurduğu şeklindeki söylentiler ortada dolaşmaya başlıyor.

Partide başka yöneticilerin uygunsuz görüntülerinin bulunduğuna dair iddialar ortaya atılıyor.

MHP yönetimi ne yapar eder her seçim öncesinde partiye zarar verecek bir işe imza atar.

Nusret Demiral'ın Türkçe ezanından, Başörtüsüne,"sıkma baş" diyen Gündüz Aktan'a, Öcalan'ı asamadıktan sonra Erzurum'da kürsüden ip atan Bahçeli'ye kadar.

Hepsi MHP'ye çeşitli yönleriyle zarar verdi. Barajın altında kalmasına, seçimleri kaybetmesine yol açtı. Ancak bu olay farklı.

Türkün töresi denilince ilk başta aile yapısı gelir. İnançlarla, namaz'la hac'la, Hazreti Osman'la dalga geçen, Türk aile yapısına yakışmayan alkol için, kadınlarla uygunsuz ilişkilere giren insanlar Ülkücüleri temsil iddiasında olamazlar.

Benim cefakar ülkücü kardeşim,"İslam- Türk ülküsü"nü yaşatmak için çile çekerken bunları hak etmiyor.

Türklük davasına inananlar 'tabutluklarda' bunun için yatmadı. Hapishaneleri Medrese-i Yusufiye yapanlar Mamak zindanlarındaki işkencelere, 'kafes'teki aşağılanmaya bugün Türk milliyetçiliğini temsil iddiasındaki birileri zevk-ü sefa içinde yaşasın, Türkün mukaddes değerleriyle alay etsin diye göğüs germedi. 18-20 yaşındaki genç fidanlar, ülkücüler, MHP yöneticileri kadınlarla alem yapsın diye idam sehpalarının mazlumu ve kurşunların hedefi olmadı.

MHP'de çok ciddi bir iç kaynama yaşanıyor. Tepkilerin hedefinde artık Devlet Bahçeli var. Bu hesaplaşma 12 haziran'dan sonra da devam edecek gibi görünüyor. Vatandaşı dinlemek için, "Dert otobüsü" projesini hazırlayan Bahçeli'nin Başdanışmanı Zuhal Topçu Cafoğlu hanımefendi vakit geçirmeden bir de ülkücüleri dinlemek için,"Çile otobüsü" hazırlarsa yararlı olur.

Çünkü yaptığı imaj çalışmaları dahi Bahçeli'ye kurtarmaya yetmeyebilir. Çünkü MHP'de bu kez rüzgar değil, fırtına esiyor.

Abdulkadir Selvi,Yeni Şafak

Bu haber toplam 3702 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri