Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Lideri Bahçeli'nin Manisa mitingi konuşması

02.03.2014 19:31
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Manisa'da gerçekleştirdiği mitingde Başbakan'ı hedef alarak, 'Sen artık Çankaya yokuşunu çıkamazsın. Dizinin bağı kalmadı.' ifadelerini kullandı.
Seçim çalışmaları için Manisa’ya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partililer tarafından Soma İlçesi girişinde karşılandı. Soma Balıkesir Yöreleri Ertuğrul Gazi Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’ne geçen Bahçeli, buradaki Kırgız çadırını ziyaret etti.
 
 
 
MHP Lideri Bahçeli'nin Manisa mitingi konuşması İZLE
 
 
'SEN ARTIK ÇANKAYA YOKUŞUNU ÇIKAMAZSIN. DİZİNİN BAĞLARI KALMADI'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı için aday olma ihtimaline de değinen Bahçeli; "Abbas yolcu. Yüzde 51 ile geldin, 51 ile gideceksin. Ne kadar ’Montaj’, ’Komplo’ derse inanacak mıyız? Bu montajı nerede yapıyor? Seçim meydanlarında taşımalarla, montaj dublajla konuşmalar yapıyor. Sen artık Çankaya yokuşunu çıkamazsın. Dizinin bağı kalmadı. Yolun yarısında nefesin tükenir. Cumhurbaşkanlığı senin için hayal, rüyadır." dedi.
 
 
MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satır başları;
 
'TÜRKİYE'YE YAŞANAMAZ BİR ÜLKE HALİNE GETİRDİ'
"11 yıldan bu yana bu ülkeyi yönetenin, milli iradenin kendilerine verdiği desteği yanlış yorumlamak suretiyle, bu desteği kendisinin karizmatik özelliği ile ilişkilendirmesi bir başka gaflet olmuştur. İstediği yasayı çıkartıp, değiştirebilir. Böyle bir fırsatla belli bir döneme iktidar sarhoşluğu ile gülücükler dağıtıldı. İktidarın tadına vardıktan sonra anlayışı, yasa, davranışları değişti. Türkiye’yi yaşanamaz bir ülke haline getirdi.
 
'EVİNİN ÖNÜNDE ANDIMIZI OKUMAZSAM NAMERDİM'
Bir gün iktidardan ayrıldığın dönemde, MHP’ye iktidar nasip olursa, nerede ikamet edersen et onun 25-30 metre karşısına ’Ne Mutlu Türküm Diyene’ yazmazsam, okula giden çocuklara, evinin önünde Andımız’ı okutmazsam, bunların alayının hesabını sormazsam namerdim.
 
'ONUN GÖZÜNÜ MADDİ UNSURLAR BÜRÜMÜŞ'
Ama cenabı Allah, bir işaret koydu. 17 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu. Bu operasyonu hafife alamayız. Unutturamayız. Türkiye’nin geleceği açısından önemlidir. Yolsuzluk ve rüşvet bir devleti toplumu çökertir. İster demokrasiyle, ister darbeyle gelsin. İster diktatör olsun, görevinde kalmasını mümkün kılmaz. Onun gözünü maddi unsurlar bürümüş. Devleti yürütürken, maddi unsurlarla devleti soyup soğana çeviriyor.
 
'İRAN'LI UŞAK TAHLİYE EDİLİYOR'
Türkiye’yi soyup, soğana çeviren bir İranlı uşak tahliye ediliyor. Bir sebebi olsa gerek. Demek ki bu İranlı uşak yolsuzluğu kiminle yaptığını iyice görmüş ajandasına not etmiş. Başbakanla değerli evladı arasındaki konuşmalara bakarsanız, bu şahıs birçok şeyi biliyor. ’Beni kurtarmazsanız, konuşur alayınızı yakarım’ diyor bu adam. Nasıl yakıyor? Savcıyı değiştiriyor. İddianameleri bir hoş ediyor. ’Yeterli delil yoktur’ diye, salıyorlar. Televizyonlarda ayakkabı kutularını, kasaları, konuşmalarını ne geliştiğini görmediniz mi? Sen uzayda mı yaşıyorsun hakim bey? Yolsuzlukla ve rüşvetin bir sorumlusu da sensin hakim bey unutma. Bu şekilde devam edilemez.
 
'HERKESİ HAİN İLAN EDİYORSUNUZ'
Kendine karşı darbe yapılacağını söylüyorsun, konuşmalara montaj diyorsun. Herkesi hain ilan ediyorsun, kimilerine ’Haşhaşi’ diyorsun. Sen kimin inine gireceğini bırak yoksulluğun inine gir."
ensonhaber
Bu haber toplam 2080 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri