Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP'yi asıl yakan kişi Mehmet Ekici mi?

22.05.2011 12:24
MHP'yi asıl yakan isim kasedi yayınlanan Mehmet Ekici mi? İşte çok konuşulacak o iddia...

Türk siyasi tarihi dünyada eşi benzeri görülmemiş kaset skandalları ile sarsılıyor. MHP'de başlayan iç hesaplaşmanın boyutları gittikçe büyüyor.

MHP'de Devlet Bahçeli'nin "A Takımı" olarak bilinen isimlerin kaset skandalları sonrası yaşanan istifa fırtınasının "Perde Arkası"nı Bugün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erhan Başyurt yazdı...

İşte o yazı:

Korkulan oldu.  

"Farklı ülkücüler" isimli sitenin MHP'nin 6 genel başkan yardımcısı ile ilgili "ahlaksız ilişki" iddiaları doğru çıktı.
Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici'ye ait kaset dün yayınlanınca, daha önce adları açıklanan diğer 5 genel başkan yardımcısı da aynı akıbete uğramamak için art arda istifa etti.

Oysa söz konusu site ahlaksız ilişkiler iddiasını 18 Mayıs'ta gündeme getirip, yayınlanmaması için 6 ismin de istifa etmesini istediğinde tepkiler farklı olmuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli net ifadelerle rest çekmişti;

"Açıkça ifade ediyorum. Şu andan itibaren kimin elinde ne kaset varsa, ne bilgi varsa bunu internet aracılığıyla kamuoyuna duyursunlar... Tehdit ve şantaja MHP boyun eğemez. MHP'nin lideri olarak yoluma devam edeceğim. Kaset konusunda isimleri kamuoyuna aktarılanların hiçbirisini istifaya davet etmeyeceğim. Bütün sorumluluğu, vebali, MHP lideri olarak üzerime alıyorum."

Dün görüntüleri yayınlanan Mehmet Ekici de o gün "Alnım açık, yüzüm pak. Bu bana yapılmış bir komplodur" demişti.

Gelinen noktada, Ekici'nin komplo iddiasının gerçek olmadığını ancak buna rağmen görevde kalmakta ısrarının MHP'ye bir "komplo" olduğu görülüyor.

Ekici'nin kayıt altına alınması hiçbir şekilde tasvip edilemeyecek o görüntüleri, daha önce "ellerinde ne kaset varsa yayınlasınlar" diye rest çeken MHP'yi, sonbaharda bir esinti ile yapraklarını döken koca çınara döndürdü.

Ekici ile birlikte yasak ilişkilerine dair kasetleri olduğu iddia edilen diğer genel başkan yardımcıları Osman Çakır, Cihan Paçacı, Ümit Şafak, Mehmet Taytak ve Deniz Bölükbaşı da art arda istifalarını duyurdular.

Böylece MHP'de "ahlaksız görüntüleri" yayınlandığı ya da istifa etmezlerse yayınlanacağı duyurulan toplam 10 genel başkan yardımcısı bir ay içerisinde istifa etmiş oldu.

Yani Bahçeli'nin "A Takımı"nda yer alan, dava arkadaşı olarak seçtiği Başkanlık Divanı üyesi 15 isimden 10 tanesi "kaset kurbanı" oldu.

"Bütün sorumluluğu, vebali, MHP lideri olarak üzerime alıyorum" diyen Bahçeli için izah edilmesi çok zor bir durum.

Milliyetçi muhafazakârları tek tek tasfiye eden, MHP geleneğinden gelmeyen isimlere "A Takımı"nda ve aday listelerinde öncelik veren Bahçeli'nin tercihleri MHP'yi bu cenderenin içerisine sokmuş görünüyor.

MHP köklü bir siyasi parti, bu sarsıntılı günleri de mutlaka aşacaktır.
Yeni bir yönetim anlayışı ve doğru kadro tercihleri ile esintide dökülen yaprakların yerine fırtınada kopmayan yenileri açacaktır.

 
Bu haber toplam 8082 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri