Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Tuğrul Türkeş ismini kaldırdı

29.08.2015 11:40
MHP , Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bakanlık teklifini kabul eden Tuğrul Türkeş ismini internet sitesindeki listeden kaldırıldı.

Geçici Hükümette yer almayı kabul eden ve Başbakan Yardımcısı olan Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, MHP’nin internet sitesindeki "Milletvekillerimiz"listesinden çıkarıldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim hükümetinde yer alması yönündeki çağrısını kabul eden Yıldırım Tuğrul Türkeş, partisinden çok sert tepkilerle karşılaşmıştı.

Türkeş’in ilk olarak istifası beklenirken, MHP harekete geçti ve Türkeş için kesin ihraç istemiyle disiplin sürecini başlatıldı.

Disiplin süreci sona ermeden MHP internet sitesinden Türkeş’i çıkardı. 7 Haziran seçimlerinde MHP’nin Ankara 1. Bölge birinci sıradan Meclis’e giren Türkeş partinin “Milletvekillerimiz” listesinden çıkarıldı.

Öte yandan, partinin Genel Başkan Yardımcılığı’ndan istifa eden Ahmet Kenan Tanrıkulu ve Grup Başkanvekili görevinden alınan Yusuf Hallaçoğlu’na ilişkin değişikliklerin hala sitede yapılmaması dikkat çekti.

 
Bu haber toplam 1574 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri